بازدید مدیران پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از زندانهای ایلام / روند فعالیت های اصلاحی و تربیتی مطلوب ارزیابی شد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ایلام – مدیران پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از مجتمع حرفه آموزی و زندان مرکزی بازدید کردند.
در این بازدید افتخاری مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، جلیلیان رئیس مرکز مطالعات اجتماعی قوه قضائیه، علی حسنوند سرپرست زندانهای ایلام و مجتبی محمدی معاون اداری و مالی زندانهای استان ،خسروی زاد دبیر نظارت بر حفظ حقوق شهروندی و آزادی های مشروع ایلام،فرهادی رئیس شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان،حسینی و علی رحمی قضات ناظر بر زندان حضور داشتند.
مدیران پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در بخشی از مرقومه خود در بازدید از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی نوشتند: آنچه در این اردوگاه ملاحضه شد انصافاً مصداق بارزی از مدیریت جهادی و دلسوزانه و در راستای تحقق منویات مقام عظمای ولایت بوده و به واقع آنچه مورد نظر قانون گذار برای اجرای مجازات بوده مبنی بر اصلاح و تزبیت مجرمین، در این مجموعه عیناً محقق شده و زحمات بی شائبه آنها قابل تقدیر است.
در ادامه از زندان مرکزی و روند اجرای فعالیت های اصلاحی و تربیتی دیدن شد و وضعیت اجرای اقدامات زندانبانی اسلامی مطلوب ارزیابی گردید.حسنوند ضمن تقدیر از همکاری مسئولین کشوری و مراجع قضایی به منظور بازپروری و بازگشت سالم زندانیان به جامعه خاطر نشان کرد: اقدامات تأمینی و تربیتی در سطح زندانهای استان با هدف عدم ارتکاب مجدد جرم و باسازی های شخصیتی انجام می گیرد و استمرار این روند رو به رشد همتی فراگیر و تلاشی مجدانه را می طلبد.
سرپرست زندانهای ایلام خاطر نشان کرد: رعایت آئین نامه زندانبانی و همچنین پایبند بودن به حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی از جمله موارد حائز اهمیتی است که می بایست بیش از پیش مورد توجه مسئولین زندانهای استان واقع گردد. حسنوند اذعان داشت: بازدید و سرکشی های مستمر می تواند بسیاری از نقاط ضعف را مشخص کند و با تلاشی مضاعف درصدد حل و برطرف کردن آن باشیم.
این گروه بازدید کننده تلاش مسئولین زندانهای استان را در راستای پیشگیری از وقوع مجدد جرم و همچنین جلوگیری از ورود مواد مخدر را به زندان ، قابل تحسین خواندند و اظهار امیدواری نمودند با بهره مندی از راهکاری های نوین زندانبانی اسلامی و تقویت حوزه پیشگیری از وقوع جرم می توان در جهت اعتلای اهداف والای سازمانی گامی رو به رشد برداشت و بازسازی شخصیتی زندانیان را متصور بود.
حسنوند در پایان گفت: تعامل و همدلی مسئولین کشوری و استانی باعث پویایی و موفقیت هر مجموعه ای خواهد بود و خواستار همکاری های بین بخشی و سازمانی شد. وی ضمن اشاره به روشهای کنترل و جلوگیری از ورود مواد مخدر به زندان ، بیان داشت: برای مبارزه با مواد مخدر، نقش مردم و سازمانهای مردم نهاد برای خلاصی از این بلای خانمانسور بسیار موثر است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*