دکتر جهانگیر در مراسم افتتاح بازداشتگاه گرگان: ساخت بازداشتگاه ها در راستای حفظ حقوق شهروندی زندانیان است/ توجه به خانواده زندانیان از مهمترین برنامه های سازمان زندان ها است

 

رئیس سازمان زندان ها در مراسم افتتاح بازداشتگاه گرگان گفت: این بازداشتگاه در راستای حفظ حقوق و کرامت شهروندی زندانیان ایجاد شده است.

دکتر جهانگیر در این مراسم که با حضور مقامات ارشد قضایی و اجرایی استان برگزار می شد گفت: محیط زندگی، تحصیل، اشتغال و در نهایت ازدواج و تشکیل خانواده از مسائلی است که در صورت عدم تحقق بخشی از آنها پیش زمینه ورود افراد به چرخه جرم و بزه فراهم خواهد شد.

وی تاکید کرد: فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان ها به گونه است که این خلا ها برای زندانیان جبران شود.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به اینکه نزدیک به هفتاد درصد زندانیان را افراد کم سواد تشکیل میدهند گفت: یکی از فعالیت های آموزشی ما در زندان ها فراهم نمودن امکان تحصیل زندانیان از نهضت تا تحصیلات تکمیلی است.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه در بخش اشتغال و حرفه آموزی، یادگیری حداقل یک مهارت برای زندانیان اجباری است.

وی تصریح کرد امروز در زندان ها قریب به یکصد و سی رشته و مهارت در زندان ها با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و سازمان صنایع دستی آموزش داده می شود.

مشاور رئیس دستگاه قضا در ادامه اظهار داشت: افتتاح این بازداشتگاه بر اساس تکلیف قانونی و در راستای ارتقاء سطح طبقه بندی زندانیان است.

وی ادامه داد: افرادی که بازداشت می شوند بدون اینکه وارد زندان شوند در این مدت می توانند در این مکان حضور داشته باشند و از تاسیسات قانونی و حقوقی جهت پیگیری وضعیت قضایی خود بهره مند شوند.

دکتر جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به جرات ادعا داریم که زندان های جمهوری اسلامی ایران به لحاظ انسانی در دنیا از بهترین هاست.

وی تصریح کرد: در زندان های ایران به هیچ عنوان بد رفتاری و رفتارهای غیر انسانی سازمان یافته وجود ندارد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قضاییه در بخش دیگری سخنان خود گفت: یکی دیگر از فعالیت های اساسی سازمان زندان ها، حمایت از خانواده های زندانیان است چرا که اعتقاد داریم آسیب های زندان بیشتر متوجه خانواده های زندانیان است و باید در این بخش فعالیت های خود را توسعه دهیم.

این مقام ارشد قضایی گفت: برای پیشگیری از وقوع جرم و جلوگیری از آسیب های اجتماعی باید به فکر خانواده های زندانیان باشیم.

در ابتدای این مراسم که با حضور رئیس کل دادگستری استان گلستان، دادستان مرکز استان، فرمانده انتظامی استان و جمعیت از مقامات قضایی و اجرایی استان برگزار شد مدیر کل زندان های گلستان گزارشی در خصوص روند احداث این بازداشتگاه ارائه داد.

انتهای پیام./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*