سرپرست زندانهای ایلام در بازدید از زندان دره شهر: زندانبانان ، برنامه های اصلاحی و تربیتی را با الگوهای اسلامی پیاده سازی کنند

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ایلام – توسعه اثربخش فعالیت های زندانبانی اسلامی و فراهم سازی زمینه های اشتغال زندانیان از تاکیدات سرپرست زندانهای استان در بازدید از زندان دره شهر بود.
علی حسنوند سرپرست زندانهای ایلام خاطر نشان کرد: اثرات زندانبانی اسلامی، امنیت و میزان آن برای کلیه نظامهای سیاسی و شهروندان صرفنظر از سطح توسعه اقتصادی و اجتماعی ونوع ایدئولوژی مهمترین و با اولویت ترین مسئله به شمار می آید. وی تصریح کرد: نظام اسلامی با بهره مندی از ارزشهای والای اسلامی و تعالیم انسان ساز قرآن در برخورد و رویارویی با مجرمین همواره سعی بلیغ داشته است رفتار مناسب و در شأن نظام و برپایه رهنمودهای قرآن اتخاذ نماید.
حسنوند تصریح کرد: در اصول زندانبانی اسلامی، به نیروهای انسانی به عنوان منابع و ذخائر اصلی سازمان نگریسته شده که در واقع باید آن را بوجود آورند.وی افزود: در طراحی نوین و جدید اصول زندانبانی اسلامی باید کوشش شود که کلیه پرسنل نگهدارنده و تعلیم دهنده به مجرمین، برای اثر گذاری معنوی وروحی بر روی زندانیان توانمند باشند . لذا لازم است که پرسنل مذکور، خود به دانش های اخلاقی، معنوی، تعلیم وتربیت، تهذیب اخلاق متبحر و کامل باشند.
سرپرست زندانهای ایلام در ادامه سخنان خود یادآور شد: زندانبانی شغلی است که نیاز به‌مسئولیت پذیری و تعهد بالایی دارد، نقش زندانبانان دربازپروری، آموزش زندانیان و ایجاد امنیت اجتماعی و آرامش در زندان برکسی پوشیده نیست چرا که نتایج مفید فعالیت این افراد نه تنها به خود زندانیان بلکه برای خانواده‌های این افراد و مردم جامعه نیز ثمر بخش است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*