معرفی بیش از ۲۰ مددجوی آزاد شده سمنانی جهت دریافت تسهیلات خود اشتغالی

رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانهای استان سمنان از معرفی بیش از ۲۰ نفر مددجویان آزاد شده تحت پوشش این مرکز جهت دریافت تسهیلات خود اشتغالی به صندوق کارآفرینی امید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندا‌ن‌های  استان سمنان، علیرضا سبحانی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ نفر از این تعداد که طرح‌های شغلی آنان مورد تایید کمیته اشتغال استان قرار گرفته است، پس از معرفی به صندوق کارآفرینی امید توسط این مرکز، موفق به دریافت وام خود اشتغالی شده‌اند.

وی هدف از اجرای این طرح را کمک به اشتغال‌زایی زندانیان آزاد شده در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: از آنجایی که بیکاری یکی از مهمترین علل وقوع آسیب‌های اجتماعی می‌باشد، این مرکز سعی نموده از کلیه امکانات به منظور ایجاد زمینه اشتغال برای زندانیان آزاد شده، استفاده نماید.

رئیس مرکز مراقبت بعد از خروج استان سمنان تصریح کرد: علاوه بر ارائه تسهیلات خود اشتغالی، خدمات مددکاری، مشاوره و حمایتی نیز به مددجویان تحت پوشش و خانواده آنها ارائه می‌شود.

سبحانی در پایان با تقدیر از تعامل و همکاری مسئولین صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به زندانیان آزاد شده خاطرنشان کرد: تسهیلات پرداخت شده توسط این صندوق برای اجرای طرح‌های شغلی مددجویان تاکنون بالغ بر یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون ریال بوده است.

مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج با هدف پیشگیری از وقوع جرم از طریق حمایت مادی و معنوی از زندانیان آزاد شده واجد شرایط و فراهم نمودن زمینه مساعد جهت بازگشت آنان به یک زندگی سالم اجتماعی، تحت نظارت اداره کل زندانهای استان فعالیت می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*