اخبار کوتاه

۴۰۸ نفر از زندانیان استان تهران با کمک نمایندگی ستاد دیه ، آزاد شده اند

 

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، تعداد آزادی طی شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته،نوزده درصد افزایش داشته است.

منوچهر رحمانی با اعلام این خبر گفت: با همت نیکوکاران استان تهران و پیگیری نمایندگی ستاد دیه، طی شش ماه نخست سال جاری، ۴۰۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد شامل ۱۶ نفر زن و ۳۹۲ نفر مرد آزاد شده، به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران افزود: از مجموع مددجویان آزاد شده، ۲۵ نفر زندانی محکوم به دیه، ۲۷۵ نفر بدهکاران مالی و ۱۰۸ نفر محکومان به پرداخت نفقه و مهریه بودند که مجموع بدهی این افراد، ۴۵۸ میلیارد و ۹۲۴ میلیون و ۳۸۸ هزار ریال اعلام گردیده بود.
وی همچنین گفت: با تلاش مددکاران نمایندگی ستاد و مذاکرات متعدد، شکات از حدود ۶۱ میلیارد و ۱۲۲ میلیون و ۳۸ هزار ریال گذشت نمودند و ۲۱میلیارد و ۲۱۹میلیون و ۳۸۲هزار ریال توسط خانواده های مددجویان تأمین گردید و در نهایت با اعطای ۲۳ میلیارد و ۸۱۴میلیون و ۵۰۰هزار ریال در قالب تسهیلات بانکی، اعطای کمکهای ویژه ستاد دیه کشور به مبلغ ۳میلیارد و ۴۸۷میلیون و ۳۷۳هزار ریال، مبلغ ۳۰میلیارد و ۱۹۷میلیون و ۵۳۸ هزار ریال به صورت کمکهای مردمی نیکوکاران و ۵۲۹میلیون و ۵۰۰هزار ریال وام از سوی نمایندگی استان و مابقی با عنوان تسهیلات شرکتهای بیمه، صندوق خسارتهای بدنی و موافقت مراجع قضایی با اعسار مددجویان تأمین گردید.
رحمانی با سپاس از نیکوکارانی که در این شش ماه به ویژه ایام شهادت سرور شهیدان امام حسین (ع) به یاری زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد شتافته اند، ادامه داد: آن‌چنان‌که از دستورات رهبران دینى ما استفاده مى‌‏شود، گره‏‌گشائى و رفع نیاز از نیازمندان و برادران دینى باید تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ عمومى شود که همه سعى در برآوردن حاجات مردم باشند .
وی خاطرنشان کرد: یکی از نقاط قوّت اخلاق اسلامی توجه به انسان‌ها، حس همکاری، نیکوکاری و خدمت‌رسانی به مردم است که در جلوه‌های مختلف به وجود می‌آید. اسلام که یک دین کامل فطرى و الهى است، رفع نیاز و مشکلات و گرفتارى انسان‌ها را یکى از برنامه‏‌هاى بنیادى و اساسى خود اعلام کرده و نه تنها به اجر و پاداش دنیوى و اخروى اجراکنندگان این برنامه حیاتى و انسان‌ساز اشاره مى‏‌کند، بلکه مسئولیت هرکس را در حد توان خود تعیین کرده است.
وی در پایان ضمن تأکید بر لزوم همیاری تمام دستگاههای اجرایی در زمینه کمک به فرهنگ سازی در جامعه گفت: طی این مدت، یک هزار و ۵۵۶ پرونده جهت زندانیان جرایم غیرعمد از طریق مددکاری زندانهای استان واصل گردیده که میزان بدهی این مددجویان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۲۹ و نیم درصد افزایش داشته است و این موضوع ضرورت کمک در راستای آموزش و اطلاع رسانی به عموم مردم در جهت آشنایی با حقوق مالی و نیز پیامدهای ناگوار عدم پوشش بیمه یا کامل نبودن آن و نیز مسائلی مانند صدور چکهای بلامحل یا پشتوانه های صندوقهای محلی یا خانوادگی را بیش از پیش خاطرنشان می سازد، زیرا اغلب این اتفاقات بر اثر ناآگاهی نسبت به قانون و حقوق اتقاق می افتد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*