تفویض حکم انتصاب سرهنگ عظیمی بعنوان فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان اردبیل
تفویض حکم انتصاب سرهنگ عظیمی بعنوان فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان اردبیل

حکم انتصاب فرمانده جدید یگان حفاظت زندانهای استان اردبیل تفویض شد

با حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور ، ضمن تجلیل از زحمات فرمانده بازنشسته یگان حفاظت زندانهای استان اردبیل ، حکم انتصاب سرهنگ عظیمی به عنوان فرمانده جدید این مجموعه به ایشان ابلاغ گردید .

 در جلسه تودیع و معارفه فرماندهان یگان حفاظت زندانهای استان که به میزبانی زندان مرکزی اردبیل برگزار گردید ، فتحی ، مدیر کل زندانهای استان ، ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه و قدردانی از تشریف فرمایی فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور ، فتح   قله های اصلاحی و تربیتی را مرهون برقراری امنیت و آرامش در زندانها عنوان کرد و افزود : « برقراری نظم و امنیت در زندانها را مدیون زحمتکشان عرصه زندانیانی هستیم . امنیت زندانها رابطه مستقیم با امنیت جامعه دارد . بخش کلیدی امنیت یک جامعه ، بخاطر کنترل     بر هم زنندگان نظم و امنیت و نگهداری آنان در محیط زندانهاست . دیدگان این عزیزان بیدار است تا دیدگان اقشار مختلف جامعه آسوده باشد .»

سخنران دیگر مراسم ، سرهنگ سروری ، جانشین فرماندهی انتظامی استان ، با اشاره به تعامل حداکثری نهادهای وابسته در حفظ امنیت زندانها ، استان اردبیل را جزء سه استان امن کشور معرفی کرد و فرهنگ بالای دین مداری و ولایت مداری در بین آحاد مردم را رمز موفقیت این استان شمرد .

در ادامه پس از قرائت حکم انتصاب سرهنگ عظیمی به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت زندانهای استان اردبیل ، سردار ایزد خواه ضمن قدردانی و تجلیل از زحمات سی ساله ی سرهنگ مختاری ، تاکید کرد : «  سرهنگ مختاری که امروز او را در کسوت بازنشستگی می بینیم از نیروهای مخلص و مومن و ولایی مجموعه بوده و تلاشهای شبانه روزی و تدابیر خاص ایشان باعث شد تا مشکل حاد امنیتی در این استان نداشته باشیم »

ایشان در ادامه افزود : « بی شک اگر امنیتی در کار نباشد کارهای اصلاحی و تربیتی در زندانها به ثمر نمی نشیند . برای حل و فصل این مشکلات ، کارهای معمول اداری جوابگو نبوده و نخواهد بود . همه ما اگر خود را دلسوز اسلام و انقلاب می دانیم باید به مولفه های فرهنگ بسیجی رجوع کنیم و از ریسک کردن و ایثار و فداکاری واهمه ای نداشته باشیم چرا که اگر امروزه کشور در این جایگاه قرار گرفته بی شک مدیون تفکر و تعامل بسیجی است که ریشه در آموزه های نهضت حسینی دارد .»

سردار ایزد خواه در آخرین ساعات حضور خود در استان اردبیل ، در بین روسا و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای استان حضور یافته و در این نشست صمیمی ، راهکارهایی در خصوص سوالات مطرح شده و حل و فصل مشکلات مربوطه ، ارائه دادند .

ایشان در این نشست ، اولویت سازمان را در بخش یگان حفاظت توجه ویژه به حقوق سربازان وظیفه و حفظ امنیت پایدار در زندانها دانست و عنوان کرد : « در ارزیابی های تخصصی از حوزه یگان حفاظت استانها به حقوق سربازان اعم از دفترچه بیمه ، استفاده از مرخصی استحقاقی و تشویقی ، برنامه های فرهنگی ، عدم توهین و ضرب و شتم ، تحویل البسه و جیره ماهانه و …. حساسیت ویژه ای معمول می شود همچنین انتظار این است که مستندات آماری با واقعیت های موجود مطابقت داشته باشد »

فرمانده یگان حفاظت زندانهای کشور ، پیشگیری و موقعیت سنجی و اقدام به موقع را از شاخصه های یک فرمانده توانا برشمرد و افزود :« نیروهای یگان حفاظت در زندانها زمانی موفق هستند که بتوانند حادثه را پیش از وقوع آن تشخیص و تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند و این مهم در سایه آموزش پرسنل یگان حفاظت تحقق می یابد »

وی ابراز امیدواری کرد که با موارد مشاهده شده از عملکرد حوزه یگان حفاظت در این استان می توان امیدوار بود که استان اردبیل جزء ده استان برتر کشور در حوزه تامین امنیت معرفی شود البته این مهم بسته به همت مضاعف تمامی زحمتکشان عرصه زندانبانی اسلامی است .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*