سرپرست زندانهای ایلام در جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر : توجه به اشتغال زندانیان ضمن بهبود فرایند اصلاح و تربیت، راهکاری اثر بخش در کاهش آسیب ها به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ایلام – جلسه ماهیانه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر با حضور سرپرست زندانهای استان و اعضای جلسه برگزار شد.
علی حسنوند سرپرست زندانهای ایلام خاطر نشان کرد: بهترین برنامه برای غنی سازی اوقات فراغت زندانیان اشتغال و حرفه آموزی برای آنان است ومی تواند مسیر زندگی آنها راپس از آزادی تغییر دهد.حسنوند خاطر نشان کرد: می توان گفت که امروزه اجرای هر نوع روشی برای اصلاح و تربیت زندانیان مستلزم حرفه آموزی زندانیان با توجه به استعداد و توانائی های آنها و سپس اشتغال به کار زندانیان قابل تحقق خواهد بود.وی افزود: از طرفی کار زندانیان نه تنها باعث سهولت برقراری نظم و امنیت در زندان خواهد شد بلکه متضمن فایده اقتصادی برای زندانیان و خانواده آنها است.
سرپرست زندانهای ایلام گفت: در عصر ما اشتغال به کار زندانی به عنوان یکی از وسائل مهمی برای حرفه آموزی و نفوذ در زندانی برای ابراز ندامت و پشیمانی از عمل گذشته خود و آماده کردن آنها برای بازگشت به آغوش اجتماع مورد توجه مسئولین و قانونگذاران قرار گرفته است.
وی بیان داشت: انجام کار در ایام تحمل کیفر و بهره گیری از امکانات آموزشی زندان به تدریج موجبات توان فنی و مهارت او را افزایش داده و پس از آزادی از زندان به جهت تخصص و مهارتی که در ایام تحمل کیفر بدست آورده است جذب بازار کار شده و همین امر باعث جلوگیری از تکرار جرم خواهد شد.حسنوند افزود: فراهم سازی زمینه اشتغال زندانیان یکی از مهمترین اصول زندانبانی امروزی است که تاثیر بسزایی در کاهش آسیب ها و پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی دارد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*