بازدید اعضای کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس از بازداشتگاه اوین

اعضای کمیسیون  قضایی و حقوقی مجلس با حضور در بازداشتگاه اوین از بخش های مختلف این مرکز بازدید و با جمعی از زندانیان گفتگو نمودند.

در ابتدای این بازدید، رئیس سازمان زندان ها گزارشی در خصوص وضعیت زندان های کشور و همچنین سرانه های مختلف زندانیان و مسائل قضایی آنان به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه نمود.

دکتر جهانگیر با اشاره به جمعیت کیفری زندان ها گفت: یکی از مسائل مهم زندان ها بحث جمعیت کیفری است که این موضوع از ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی قابل تامل و بررسی است.

رئیس سازمان زندان ها در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: با راه اندازی بانک هویت ژنتیکی در حال حاضر سی هزار نفر نمونه گیری شده اند.

وی ضمن تشکر از حضور نمایندگان مردم در زندان ها و مشاهده روند فعالیت ها گفت: این تعامل می تواند تاثیر خوبی در رفع مشکلات زندان ها داشته باشد.

پس از این نشست، نمایندگان حاضر با حضور در بخش های مختلف بازداشتگاه، ضمن مشاهده روند فعالیت ها با جمع زیادی از زندانیان دیدار و با آنان گفتگو نمودند.

شایان ذکر است بازدید نمایندگاه مجلس شورای اسلامی که با حضور معاونین و جمعی از مدیران سازمان زندان ها انجام شد به مدت ۸ ساعت به طول انجامید.

انتهای پیام./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*