برگزاری دوره آموزشی تفسیر آیات برگزیده نماز با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از مربیان و مفسران زندانهای سراسر کشور

به گزارش اداره کل فرهنگی و تربیتی سازمان ، دوره آموزشی تفسیر آیات برگزیده نماز با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از مفسرین و مربیان قرآنی زندانهای سراسر کشور به مدت ۴ روز در مجموعه آموزشی ستاد اقامه نماز کشور در مشهد مقدس برگزار گردید .

حجت الاسلام ربانی دبیر اقامه نماز ستاد سازمان و معاون مدیر کل فرهنگی و تربیتی در این باره بیان داشت : این دوره آموزشی در راستای اجرای مفاد توافق نامه منعقده فی مابین سازمان زندانها و ستاد اقامه نماز کشور برگزار گردیده و هدف آن ارتقای سطح آموزشی معلمین و مفسرین قرآنی زندانها در جهت تبیین تفسیر و مفاهیم آیات برگزیده و مرتبط با امر اقامه نماز می باشد .

وی افزود : یکی از دغدغه های اصلی ما جذب زندانیان به برنامه های فرهنگی و تربیتی بخصوص نماز و قرآن است ، چرا که اعتقاد داریم به وسیله نماز و قرآن می توان در جهت اصلاح و تربیت گام برداشت .

حجت الاسلام رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی نیز ، بعنوان مدرس دوره در این جلسه حضور یافت و بیان داشت: باید راه های جذب مخاطبین به حضور در نمازهای جماعت شناخته و اجرایی شود. برای این مهم ابتدا بایست بدانیم که چرا نماز می خوانیم ؟؟ باید اهمیت اقامه نماز برای مخاطبین زندانها تبیین شود تا شاهد جذب قلبی آنها برای حضور در نماز جماعت و اقامه آن باشیم.

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان در ادامه افزودند: جایگاه نماز در دین جایگاه سر است در بدن. آنجا که امیر المومنین علی (ع) می فرمایند وقت نماز وقت زیارت پروردگار و وقت درک آرزوها و حضور در مقابل معبودی است که ما او را می بینیم و درک می کنیم و او ما را. به همین جهت باید سعی کنیم که فهم و درک حضور معنوی و قبلی زندانیان را بالا ببریم تا متوجه اهمیت اقامه نماز شوند .

در پایان این دوره آموزشی از ۹ نفر از مربیان مجرب و توانمند قرآنی زندانهای کشور با اهدای لوح تقدیری با امضای معاون محترم سلامت اصلاح و تربیت و رئیس ستاد اقامه نماز سازمان تقدیر بعمل آمد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*