فرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان مرکزی بجنورد

سردار ایزد خواه پیما فرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان مرکزی بجنورد:اقدامات اصولی انجام گرفته نشان از وجود یک دغدغه مهم و اصولی در حوزه زندانبانی است

سردار ایزد خواه پیما فرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در سفر به استان خراسان شمالی ضمن شرکت در آئین معارفه فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان از زندانهای خراسان شمالی از جمله زندان مرکزی بجنورد بازدید نمود.

فرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان مرکزی بجنورد

در جریان این بازدید که فرماندهی یگان حفاظت زندانها را مدیر کل زندانهای استان،فرماندهی انتظامی استان و تنی چند از مسؤلین زندانها و نیروی انتظامی همراه میکردند کلیه قسمت های مختلف زندان از جمله ساختمان جدید الاحداث محل اسکان پرسنل وظیفه،سلف سرویس پرسنل وظیفه،آشپزخانه تمام صنعتی زندان،قرنطینه جدید الاحداث،نمازخانه و کلیه اندرزگاهها مورد بازدید قرار گرفت.
پژمان پروین در توضیحاتی در جریان این بازدید کمبود فضای فیزیکی مناسب و فرسوده بودن بافت زندانهای استان را در زمان تصدی گری خود در این مسؤلیت را از مهم ترین چالش های مجموعه زندانهای استان اعلام نمود و خاظر نشان ساخت: در یک عزم جهادی و با همراهی خوب مسؤلین استانی امروز شاهد تغییرات عمده و حل کاستی های موجوددر این حوزه می باشیم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی ساخت ۳۲۰۰متر مربع و بهسازی و مرمت۲۲۰۰مترمربع را در زندان مرکزی بجنورد را نمونه ای از اقدامات انجام گرفته دانست و اعلام داشت: در ساخت و بهسازی فضاهای موجود موارد امنیتی کاملا رعایت شده است.

فرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان مرکزی بجنورد

پژمان پروین وجود فضاهای مطلوب را در راستای رسیدن به اهداف سازمانی و رعایت حقوق شهروندی دانست و خاطر نشان ساخت: با فراهم شدن بستر مناسب فعالیت های آموزشی و اصلاحی و تربیتی از کیفیت و اثرگذاری مطلوب تری برخوردار خواهد شد.
سردار ایزد خواه پیما نیز در حاشیه این بازدید در سخنانی ضمن اعلام اطلاع از وضعیت گذشته زندان مرکزی بجنورد انجام اقدامات گسترده،اصولی و زیربنایی را نشان از وجود یک دغدغه مهم و اصولی در حوزه زندانبانی دانست و با توجه به گستردگی فعالیت های انجام گرفته در بازه زمانی کوتاه این اقدامات را نشان یک اهتمام جدی و عزم جهادی دانست واز اهتمام مدیر کل زندانهای استان تقدیر نمود.
فرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور نگاه کارشناسی و علمی به مقوله امنیت را در ایجاد فضاهای موجود ستود و آن را نشانه اعتقاد قلبی مدیریت زندانهای استان به این امر مهم و حیاتی دانست.وی با اشاره به موقعیت زندان مرکزی بجنورد در بافت شهری، ایجاد دیوار حفاظتی درتفکیک زندان از بافت مسکونی به متراژ ۸۳۰ متر مربع را یک کارکاملاً امنیتی و کمک به ایجاد امنیت پایدار در این زندان دانست.

فرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان مرکزی بجنورد

سردار ایزد خواه پیما توجه ویژه به یگان حفاظت و پرسنل وطیفه در این زندان را بسیار مطلوب دانست و اعلام داشت: با ساخت فضای بسیار زیبا و اصولی برای اسکان پرسنل وظیفه با بهترین امکانات از جمله سالن غداخوری مجزا نشان از تکریم این قشر جوان و آینده نگراست و خروجی آن را ایجاد امنیت و آرامش موجود در زندانها و پیشگیری از گرایش این قشر جوان به آسیب های اجتماعی دانست.
فرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در مواجهه حضوری با مددجویان آرامش موجود در بین زندانیان را نشانه پیگیری مشکلات و حضور مستمر مسؤلین و قضات در بین مددجویان و ارائه معاضدت های به موقع قضایی و حمایتی دانست و اعلام داشت: تعامل بسیار خوب مجموعه زندانهای استان با مراجع قضایی و حل مشکلات قضایی زندانیان امروز فضای بسیار خوبی را در زندان مرکزی بجنورد فراهم نموده است.
وی در پایان بازدید خودبا یادداشتی در دفتر زندان مرکزی بجنورد از اهتمام مدیر کل زندانها،سرپرست زندان و همکاران وی تقدیر نمود.

فرماندهی یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان مرکزی بجنورد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*