اخبار کوتاه

ششمین سوگواره تعزیه خوانی زندان های استان خراسان جنوبی به میزبانی زندان مرکزی بیرجند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای خراسان جنوبی ششمین سوگواره تعزیه خوانی زندانهای استان خراسان جنوبی به میزبانی زندان مرکزی بیرجند برگزار شد
در این سوگواره تعداد ۴۶ نفر از چهار گروه تعزیه خوان از زندان شهرستان های قائنات ، فردوس ، بازداشتگاه عمومی بیرجند و زندان مرکزی شرکت داشتند و در فضای باز زندان مرکزی بیرجند برگزار شد .
در ابتدای این مراسم معنوی که میهمانانی از ادارات و نهادهای هنری استان حضور داشتند هاشمی مدیر کل زندان های استان خراسان جنوبی طی سخنانی گفت :تعزیه خوانی نمایش کوچکی از قیام و پیام عاشورا و امام حسین(ع) همیشه جاوید و ماندگار است که هنرمندان با هنر تعزیه این واقعه ماندگار را روایت می‌کنند چرا که بیان واقعه عاشورا در قالب هنر، احساس و رابطه‌ای با مخاطب ایجاد می‌کند که سبب جذب مخاطب و مصائب و وقایع آن زمان می‌شود.
وی افزود: هنر تعزیه در کشورمان در طول سال‌ها اگر چه فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده اما همچنان فعال است و مناسبت‌های مذهبی همیشه بهانه‌ای است که هنرمندان تعزیه هنر خود را به نمایش بگذارند و به بهترین شکل نسل جدید را با وقایع مذهبی آشنا کنند.

لازم به ذکر است در مراسم اختتامیه با رای داوران سوگواره که از انجمن نمایش شهرستان بیرجند حضور داشتند به نفرات برتر در رشته های مختلف جوایزی به رسم یادبود اهداء گردید.

   

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*