علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی : نقش مددکاران در کاهش هدفمندجمعیت کیفری ،نقشی بی بدیل و تاثیر گذار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان خراسان جنوبی؛ در راستای اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها جلسه ای با موضوع بررسی راهکارهای کاهش جمعیت کیفری در محل سالن جلسات زندانهای استان برگزار گردید .

علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در این جلسه گفت: استفاده از مجازات های جایگزین می تواند راه حل مناسبی در جهت کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندانها باشد .

وی افزود: برگزاری شورای طبقه بندی در زندان و اعطای آزادی مشروط و تعلیق مجازات نیز تاثیر بسزایی در کاهش جمعیت کیفری در زندانها دارد .

مدیرکل زندان های استان گفت: تعیین تکلیف زندانیان متهم و بررسی درخواست اعسار زندانیان نیز یکی دیگر از راهکارهای کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندانهاست .

هاشمی تاکید کرد: استفاده از اصول علمی روز و دستبند الکترونیک میتواند کاهش جمعیت کیفری در زندانها را در پی داشته باشد ومشکلات ناشی از کثرت جمعیت کیفری در زندان ها را کاهش دهد .

وی بیان داشت: اجرای دقیق قانون مجازات اسلامی نیز می تواند باعث کاهش جمعیت کیفری در زندانها شود .

مدیر کل زندانهای استان تصریح کرد :مددکاران در زندانها مهمترین نقش در کاهش جمعیت کیفری را دارند لذا کار مددکاری بسیار مقدس و پر اجر است ،چرا که عملکرد آنها می تواند خانواده ای را نجات بخشد .

هاشمی گفت : حضور قضات در زندانها و گفتگو چهره به چهره با زندانیان نیز تاثیر بسیار زیادی در کاهش جمعیت کیفری دارد لذا روسای زندانها با دعوت از قضات حوزه های قضائی زمینه گفتگوی زندانیان با قضات را بیش از پیش فراهم کنند .

وی تصریح کرد: نقش شورای حل اختلاف در زندانها نیز میتواند بسیار موثر بر کاهش جمعیت کیفری باشد که باید تقویت شود .

گفتنی است ابوالفضل ساجدی مقدم رئیس اداره قضائی زندانهای استان وحسین رضا خسروی بیژائم رئیس بازداشتگاه عمومی بیرجند و محمد علی ضیائی رئیس کانون اصلاح و تربیت  مشکلات قضائی حوزه کاری خود را مطرح که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*