فتحی مدیر کل زندانهای استان اردبیل
فتحی مدیر کل زندانهای استان اردبیل

مدیر کل زندانهای استان اردبیل :تحقق برنامه های زندانبانی اسلامی در گرو رویکرد به مدیرت نوین و پرهیز از مدیرت سنتی است

به منظور بررسی اقدامات انجام یافته و برنامه ریزی برای اجرای برنامه های سازمانی و ایجاد وحدت رویه در زندانهای استان با حضور روسای زندانها و ستاد اداره کل جلسه شورای برنامه ریزی زندانهای استان اردبیل به ریاست مدیرکل برگزار گردید.

در این جلسه که از ساعت ۸ صبح با برنامه بازدید از زندانهای مرکز استان اردبیل آغاز گردید اعضای کمسیون های امنیت ، کاهش آسیب ، اداری و مالی ، قضایی و اشتغال طی بازدید از زندان مرکزی اردبیل، اردوگاه کار درمانی ، بازداشتگاه مرکزی و کانون اصلاح و تربیت نقاط ضعف و قوت مراکز را بررسی نموده و در جلسه نهایی که بعد از نماز ظهر و عصر در اداره کل زندانهای استان برگزار شد گزارش خویش را ارائه نمودند. سپس فتحی مدیر کل زندانهای استان در جمع بندی نظرات دبیران کمسیون های پنج گانه ابتداء از فعالان عرصه اصلاح و تربیت و دیگران کارکنان زندانهای استان که در ایام ماه های محرم و صفر نسبت به برنامه ریزی و اجرای برنامه های مناسب این ایام و اقامه عزای حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) زحماتی را متقبل شده بودند تقدیر و تشکر نمود. مدیر کل زندانهای استان اردبیل سپس با اشاره به ماه ربیع الاول و اعیاد مسعود این ماه و تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر رحمت و امام جعفر صادق (ع) از مسئولین زندانها خواست با توجه به فضای بسته و محدود زندانها برنامه های شاد و متنوعی را به مناسبت های اعیاد و موالید تدارک ببینند و فضای زندانها را شاد نمایند. فتحی با اشاره به ظرفیت هنری مددجویان ضمن توصیه به تولید برنامه های هنری توسط مددجویان خواستار دعوت از هنرمندان برجسته و متعهد هر شهرستان برای اجرای برنامه های فاخر فرهنگی و هنری در زندانها شد.

وی در ادامه صحبت های خویش از کمک کارکنان زندانهای استان به مناطق زلزله زده تقدیر نمود و این حضور همیشگی و وحدت آفرین کارکنان فهیم زندانهای استان را حاکی از نوع دوستی و قلب سلیم و عطوف آنها دانست و از همه کارکنانی که در این امر خداپسندانه مشارکت داشتند تقدیر نمود.

فتحی مدیر کل زندانهای استان با اشاره به موضوعات مطروحه توسط دبیران کمسیون های پنج گانه توجه روسای زندانها و ادارات ستادی را به رفع مشکلات حاضر معطوف نمود و بر اجرای دقیق دستور العمل ها و بخشنامه های سازمانی و تاکیدات ریاست سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور تاکید نمود.

مدیرکل زندانهای اردبیل با تاکید بر برگزاری جلسات تخصصی با واحدهای مختلف زندانها خواستار بررسی عملکرد کارکنان به صورت ادواری و رسیدگی از نزدیک به مشکلات اداری و شخصی کارکنان شد و گفت: « مدیریت سنتی نه تنها در زندان بلکه در هیچ اداره دیگری به رفع نیازها و بهبود عملکرد پاسخ نمی دهد. بلکه باید مدیریت در زندانها همانگونه که ریاست محترم سازمان فرموده اند به سمت مدیرت نوین و خلاقانه تغییر یابد. یکی از خصوصیات این مدیریت برنامه ریزی ، نظارت ، ارزشابی و بازخورد گیری مستمر از واحد های مختلف می باشد. »

گفتنی است که تقویت بنیه امنیتی، توجه به حقوق شهروندی، مبارزه جدی با مواد مخدر، توجه به بهداشت و درمان و بیماریابی در زندانها، صرفه جویی در اعتبارات، توجه به نیروی انسانی، رسیدگی جدی به امورات سربازان وظیفه، برگزاری نشست های صمیمی با همه نیروهای تحت امر، تامل با دادگاهها در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانها، توجه جدی به کاهش میزان زندانیان جرایم مالی با کمک ستاد دیه و خیرین، بررسی و اعلام به موقع آمار زندانیان تحت قرار به مراجع قضایی مربوطه و مطابقت آمار به جهت پرهیز از مغایرت های آماری از دیگر تاکیدات مدیرکل زندانهای استان بود که در سومین جلسه شورای برنامه ریزی زندانهای استان در سالجاری مطرح شد.     

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*