پنجمین دوره مسابقات منطقه پنج قرآن کریم قوه قضائیه در شهرستان طبس آغاز شد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی پنجمین دوره مسابقات منطقه ای قرآن کریم قوه قضائیه در شهرستان طبس برگزار شد .دراین مسابقات ۲۱۶ نفر از کارکنان دادگستری و ادارات تابعه قوه قضائیه به همراه خانواده هایشان از استانهای هرمزگان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی در رشته های قرائت و ترتیل ، حفظ ، تحقیق و مفاهیم قرآن کریم و اذان در آستان مقدس حسین بن موسی الکاظم(علیه السلام) طبس رقابت می کنند.
استاندار خراسان جنوبی در مراسم افتتاحیه این مسابقات با اشاره به َهجمه سنگین تکنولوژی اطلاعات علیه نسل جوان و نوجوانان گفت: باید والدین توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند و فرزندانشان را در مسیر معارف قرآن قرار دهند.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه قرآن کریم، محور وحدت مسلمانان است،‌ گفت: امروز قاریان و حافظان قرآن وظیفه دارند تا نسل جوان جامعه را به سمت قرآن و معارف دین رهنمون کنند.

محمد مهدی مروج الشریعه با تقدیر از برگزاری این دوره از مسابقات به میزبانی شهرستان طبس،‌ از مدیران و مردم خواست در تصمیم گیری های خود به دستورات و فرامین قرآنی توجه کنند.

وی بر تدبر در آیات الهی تاکید کرد و با اشاره به گسترش وسایل ارتباط جمعی، بر کنترل والدین در استفاده از گوشی تلفن همراه توسط فرزندان تاکید کرد.

حجت الاسلام فرازی نیا مدیر ارتباطات حوزوَی آستان قدس رضوی نیز تدبّر در قرآن کریم را راه گشای انسان در مشکلات دانست و بر تحقق خواسته رهبری در خصوص حفظ قرآن تاکید کرد.
صیفی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی هم گفت: َنهضت قرآن آموزی چند سالی است در قوه قضائیه شتاب بیشتری به خود گرفته و نیاز است همه دستگاهها در امر ترویج قرآن بیشتر تلاش کنند.

لازم به ذکراست دراین جلسه که هاشمی مدیرکل زندانهای استان خراسان جنوبی به همراه مسئولین ستادی نیز حضور داشتند تعداد ۵ نفر از کارکنان این اداره کل به همراه خانواده هایشان در مسابقات مذکور شرکت نمودند

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*