با حضور امام جمعه شهرستان نیمروز جشن بزرگ هفته وحدت در زندان زابل برگزار شد.

با حضور  حجت الاسلام راشکی امام جمعه شهرستان نیمروز و با شرکت کارکنان و خانواده آنان جشن بزرگ هفته وحدت در زندان زابل برگزار شد.

در این مراسم که تعدادی از مسئولان و مدیران شهرستان هم  حضور داشتند حجت الاسلام راشکی در سخنانی با اشاره به اهمیت هفته وحدت اظهار داشت : پیامبرگرامی اسلام (ص) منادی صلح و دوستی درجهان است و وحدت و برادری از اصول دین اسلام است و متاسفانه گروهی با نیت ضربه زدن به اسلام قصد دارند با تبلیغات  گسترده ، چهره ای متفاوت  و دروغین از اسلام را به جهانیان نمایش دهند . امام جمعه شهرستان نیمروز دربخش دیگری از سخنان خود افزود: آحاد جامعه چه شیعه و چه سنی باید درمقابل دسیسه های دشمنان اسلام هوشیار باشند و از انجام اعمالی که تفرقه انگیز است پرهیز کنند.

اجرای برنامه توسط کاروان فرهنگی و هنری اعزامی از اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان ، نواختن موسیقی سنتی سیستان توسط استاد شبستری ، اجرای نمایش طنز توسط گروه تئاتر اداره ارشاد شهرستان زابل ، انجام برنامه سنتی رقص شمشیر توسط گروه نوای هیرمند ، اهداء جوایز به فرزندان کارکنان و کارکنان ، قرعه کشی جهت اعزام پنج نفر از کارکنان به همراه خانواده آنان به مشهد مقدس و برگزاری ضیافت شام از دیگر برنامه های این شب خاطره انگیز بود.

شایان ذکر است به همین مناسبت مراسم جشنی هم با شرکت و استقبال پرشور مددجویان برگزار شد. مولودی خوانی ، اجرای موسیقی ، انجام برنامه سنتی رقص شمشیر ، برگزاری مسابقات فرهنگی  ،  تقدیر از مددجویان  شیعه وسنی فعال درحوزه فرهنگی ، اهداء شاخه های گل مددجویان اهل سنت و تشیع به یکدیگر به نشانه اتحاد و برادری و  پذیرایی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

                   

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*