دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بجنورد

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بجنورد :کانون اصلاح وتربیت بجنوردنمونه بارز آکادمی اصلاح وتربیت است

مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سفر به استان خراسان شمالی از کانون اصلاح و تربیت بجنورد بازدید واز نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفت.
در جریان این بازدید که دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک را پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی همراهی می نمود قسمت های مختلف کانون از جمله خوابگاه مددجویان،مرکز فرهنگی، سالن ورزشی و سالن اجتماعات مورد بازدید قرار گرفت.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بجنورد

پژمان پروین در توضیحاتی تغییرات انجام گرفته در کانون اصلاح وتربیت بجنورد را طی یک ساله اخیر به منظور نگاه ویژه به مبحث مددجویان این مرکز دانست و اعلام داشت تلاش نموده ایم تا فضایی را فراهم نماییم که فرایند اصلاح و تربیت و تلاش در زمره بازگشت مددجویان به جامعه و خانواده به بهترین نحو ممکن انجام پذیرد.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی نگاه علمی و کارشناسی در بهسازی صورت گرفته در کانون اصلاح وتربیت و آینده نگری مبنی بر استفاده بهینه از فضاهای موجود را از جمله اهداف مورد نظر در این مرکز دانست.
مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نیز در این بازدید در سخنانی ازکودکان و نوجوانان به عنوان سرمایه کشوریاد کرد واظهار داشت: رویکرد مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نگاه حق مدارانه به کودکان است که این نگاه در بیان آسان اما در عمل بسیار سخت و از ظرافت های خاصی برخوردار می باشد.
وی با بیان این که آموزش از جمله حقوق مهم کودکان محسوب می شود این موضوع را در رشد و بالندگی کودکان بسیار مهم توصیف نمود و اعلام داشت: مدیران اجرایی در مبحث آموزش باید آموزش به کودکان را از جمله دغدغه های مهم خود بدانند .

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بجنورد

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید خود از قسمت های مختلف کانون اصلاح وتربیت ، تهیه چنین فضایی را با نگاهی علمی و کارشناسی شده بسیار مطلوب توصیف نمود و اظهار داشت: با توجه به اینکه بازدیدهای متعددی را در سطح کشور از کانون های اصلاح وتربیت داشته ام اما فضای موجود و اقدامات اجرایی کانون اصلاح وتربیت بجنورد بسیار مطلوب و میتواند یک مدل بسیار خوب برای سطح کشور باشد چون تمام جوانب در آن لحاظ گردیده است.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بجنورد

مظفر الوندی ضمن تشکر ویژه از مدیر کل زندانهای استان به جهت نگاه انسانگرایانه به مددجویان به ویژه مددجویان کانون اصلاح وتربیت بجنورد از کانون بجنورد به عنوان یک آکادمی اصلاح و تربیت با ویژگی های یک مرکز علمی یاد کرد و اعلام داشت: با زحماتی که در این مرکز کشیده شده است باید بهره برداری های فراوان از جمله در حوزه آموزش و پژوهش انجام گیرد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به توفیق اداره کل زندانها در مبحث کاهش جمعیت کیفری و محسوس بودن این کاهش در کانون اصلاح و تربیت، تعامل مجموعه کانون اصلاح و تربیت بجنورد را با محاکم قضایی بسیار مفید و ارزنده دانست و اعلام داشت: آنچه را که در این بازدیدمشاهده نمودم از جمله،نظم و انضباط،پاکیزگی و آراستگی، نگاه روانشناختی حتی در ابزارهای کاربردی و… حکایت از نگاه مثبت مدیریت زندانهای استان و همراهی و همدلی کارکنان کانون اصلاح و تربیت داشت.
مظفر الوندی در یک نشست صمیمی با مددجویان کانون و مطلع شدن از وضعیت اجتماعی و قضایی آنان در یاد داشتی از اقدامات ارزشمند در حال اجرا در این مرکز تقدیر نمود.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بجنورد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*