ضرورت ارتقاء مهارت در جهت توسعه علمی و عملی اشتغال زندانیان

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی جلسه کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای این استان با حضور مدیر کل زندانهای استان ،معاون سلامت، رئیس اردوگاه ،مدیر زندان مرکزی ،مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان اراک ، مدیر بنیاد تعاون و حرفه آموزی زندانیان استان و .. در محل اداره کل برگزار شد.


بر اساس این گزارش در این جلسه باهنر معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان ضمن گزارشی به تشریح وضعیت موجود زندانهای استان در حوزه اشتغال و حرفه آموزی پرداخت .
با توضیحات محمود باهنر در خصوص تجزیه و تحلیل نحوه اجرای دستورالعمل جدید پرداخت حقوق و دستمزد زندانیان ، نظارت بر فرایند اشتغل و حرفه آموزی ، تعریف اشتغال مولد، میزان مهارت ، میزان کارکرد روزانه و …. به بحث و تبادل نظر گذاشته شد .
در ادامه مدیر کل زندانهای استان ضمن تبریک هفته وحدت و ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) و تقدیر از تلاش و زحمات عوامل اجرایی این حوزه ها در زندانها ی استان نکات کلیدی و مورد تاکید رئیس سازمان زندانها در خصوص توسعه علمی و عملی اشتغال مولد برای جامعه هدف سازمان ، ارتقاء وضع موجود اشتغال مولد زندانیان از نظر کیفیت وبهره وری بهینه ، ارتقاء وضعیت پرداخت حقوق و دستمزد و کاربردی شدن آموزش های فنی و حرفه ای با رویکرد اشتغال محور مورد تاکید قرار داد .
فلاحتی مطلق در ادامه بر ضرورت توجه به کلیه حقوق مددجویان شاغل و پیشگیری از تضییع حق آنها به عنوان قشری آسیب دیه و نیازمند حمایت تاکید و استفاده از ظرفیت نیروی کار موجود زندانیان را پتانسیلی ارزشمند در جهت کمک به معیشت و رفع مشکلات آنها و همچنین خانواده آسیب پذیر آنها عنوان نمود .
مدیر کل زندانهای استان مرکزی تلاش در جهت ارتقاء مهارت زندانیان با کمک سازمان آموزش فنی و حرفه ای در مراکز حرفه آموزی زندانها با رویکرد افزایش کیفیت کار و میزان درآمد زندانیان یکی از اهداف مهم در این حوزه مطرح نمود .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*