توجه به مسائل بهداشتی و درمانی زندانیان مورد تأکید مدیرکل زندانهای استان ایلام در بازدید از بازداشتگاه

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ایلام – بررسی ها و پایش فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندانها توسط مدیرکل زندانهای استان ایلام همچنان ادامه دارد.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندانهای استان ایلام در بازدید اخیر خود از بازداشتگاه، به اهمیت فعالیت های بهداشتی و درمانی در سطح زندانها اشاره کرد و اذعان داشت: سلامت روحی و بهداشت روانی در گرو سلامت جسمی است و این مهم در فعالیت های بازپرورانه نقشی اساسی را ایفا می کند . وی افزود: ارتقاء سطح سلامت زندانیان صرفاً مختص به اجرای برنامه های درمانی نیست و عوامل متعددی چون آموزش های مؤثر و آگاه سازی نسبت به انتشار بیماری های واگیردار و نوپدید نیز در آن تأثیرگذار است.
کشوری عنوان کرد: هدف اصلی سازمان زندان ها اقدام لازم به منظور تربیت و اصلاح و درمان مجرمان است، لذا به کارگیری راهبردهای مشاوره ای ، روان درمانی و بهداشتی نیز در راستای ایفای این نقش مهم تلقی می گردد، بنابراین در محیط زندان و دوران تحمل کیفر می توان به زندانیان کمک کرد تا توانمندی های لازم برای تبدیل شدن به یک فرد کارآمد را به دست آورند.
مدیرکل زندانهای استان ایلام در خصوص بهداشت روانی زندانیان نیز مطالبی را بازگو نمودند و گفتند: بهداشت روانی، قوانین مربوط به سلامت عاطفی را در برمی گیرد، به گونه ای که فرد بتواند مشکلات را به آرامی پشت سرگذارد؛ به شرط آنکه بداند چگونه از فشارهای روانی و نگرانی پیش گیری کند که این امر در زندانبانی اسلامی بر عهده مسئولین، زندانبانان ،مددکاران و روانشناسان است.
وی تصریح کرد: امروزه توجه به مراقبت های بهداشتی در درون زندانها به منظور ارتقاء سطح سلامت جسمانی و درمانی زندانیان از جمله برنامه های اصلی سازمان زندانهای کشور محسوب می شود. اساسی ترین رسالت واحدهای بهداشت درمان زندانهای کشور تامین سلامت و نشاط روح و روان افراد (زندانیان،سربازان ،کارکنان) و مجموعه زندان است . کشوری افزود: ازجمله اهداف دست اندرکاران بخش سلامت زندانها آگاهی دادن و تغییر نگرش صحیح نسبت به سلامت و بیماری در بین زندانیان و سوق دادن زندانیان به سمت رفتارهایی است که موجب کاهش خطر بیماری ها و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر را در بین زندانیان فراهم می سازد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*