نشست خبری هفدهمین جشنواره تئاتر زندانیان سراسر کشور در برج آزادی تهران / پوستر جشنواره رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان با حضور خبرنگاران اصحاب رسانه و مسئولین ذی ربط با هفدهمین جشنواره تئاتر زندانیان سراسر کشور ضمن برگزاری نشست خبری ،پوستر جشنواره نیز رونمایی شد .
مصطفی محبی مدیرکل زندان‌های استان تهران در نشست خبری هفدهمین جشنواره تئاتر زندان‌های سراسر کشور اظهار کرد: سازمان زندان‌ها در بحث قانونی می‌بایست افرادی که تحت قرار‌ها به زندان معرفی می‌شوند را نگهداری کند؛ اما اصلاح و تربیت نیز از جمله وظایف مهم سازمان زندان‌ها است.

وی ادامه داد: اقدامات زیادی در راستای اصلاح و تربیت زندانیان از ناحیه سازمان زندان‌ها برای مددجویان صورت می‌گیرد که بخش‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی به دست با کفایت همکاران ما انجام می‌شود که ما میزبانی هفدهمین جشنواره تئاتر زندان‌های سراسر را متقبل شدیم و در روز‌های ۱۲ تا ۱۴ دی ماه این مراسم اجرا خواهد شد.

محبی به انجام ورزش صبحگاهی و وجود ۲ الی ۴ سالن ورزشی در زندان‌ها اشاره کرد و گفت: مددجو در زندان رها نیست و همه زندانیان در بخش‌های هنری ورزشی فعالیت دارند و زمان آن‌ها به بیهودگی سپری نمی‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: مدعی هستیم که در هر زندان گروه حرفه‌ای تئاتر داریم و حدود ۱۳۰ فراخوان داده شده و ۱۳۰ اثر هنری از کل کشور برای ما فرستاده‌اند و ۱۸ اثر فاخر و بهتر انتخاب شده است.

وی بیان داشت: زندانیان در ۴۰ حرفه مشغول آموزش هستند و حدود ۱۰ درصد از زندانیان مشغول به کار هستند.
مدیرکل زندان‌های استان تهران افزود: در زندان چهار گروه اصلی، تئاتر موسیقی، سینما و هنرهای تجسمی داریم و در مجموع به لحاظ ارتقای تفکر مطالعاتی ۳۳ کتابخانه در زندان‌های استان تهران وجود دارد و ۱۷۰ هزار جلد کتاب در دسترس شبانه روزی است.

محبی تصریح کرد: با استفاده از ۷۰ نفر نیروی روحانی نمازهای جماعت و کلاس های اخلاقی برگزار شده و با به کار گیری روانشناسان، اقدامات خوبی را انجام می‌دهیم.

در ادامه حجت الاسلام سیدعلی اکبر میرصانعی مسوول فرهنگی سازمان زندان ها افزود: وظیفه ما این است که کارهای فرهنگی و اصلاح و تربیتی را برای زندانیان انجام دهیم که بازگشت شرافتمندانه به جامعه داشته باشند.

وی گفت: زندانیان در مسابقات قرآن شرکت می کنند و سه دانشگاه بعثت یک و دو و سه در زندان‌های تهران اعم از اوین، رجایی شهر و قزلحصار زیر نظر دانشگاه علمی کاربردی اداره می شود.

صانعی تصریح کرد: ۴۰۰ مددجو در دانشگاه و در ۲۰ رشته تحصیلی مشغول به تحصیل هستند، ۶ مدرسه داریم که بیش از ۱۹۰۰ دانش آموز دارد و ۲۵۰ مددجو در طول سال باسواد می شوند.

مسئول فرهنگی سازمان زندان ها افزود: بیش از ۵۰ درصد از کارهای ما در سازمان زندان ها فرهنگی و اصلاح و بازگشت زندانیان به جامعه اولویت اصلی ما است و برگزاری جشنواره های هنری به تحقق این اولویت کمک می کند.

در این مراسم از پوستر هفدهمین جشنواره تئاتر زندان های سراسر کشور رونمایی شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*