مدیر کل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد: مدیریت هزینه ها و صرفه جویی در مصرف از مصادیق اقتصاد مقاومتی است


به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد(( نشست شورای برنامه ریزی اداره کل )) با حضور معاونین اداری و مالی و سایر ادارات و کارشناسان این بخش برگزار گردید.
در این جلسه اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان با گرامیداشت یوم الله ۹ دی ، این روز را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی دانست و اظهار داشت: خوشبختانه مردم فهیم، مؤمن و با بصریت ایران که خود نظام الهی و اسلامی را پذیریفتند در تمام مقاطع و عرصه ها و به هنگام نیاز آنرا محافظت نموده و البته درطول قریب به ۴۰سال گذشته چه در دوران شکل گیری و چه در زمان جنگ و تحریم همیشه در صحنه بوده و با تمام وجود از کشور و نظام و رهبری حمایت می کنند و این بود که در سال ۸۸ و بعد از آن فتنه با شرکت همه آحاد راهپیمایی میلیونی را به راه انداخته و گرد وغبار نشسته بر چهره انقلاب را شسته و ثابت کردند که تا پای جان از آرمانهای والای انقلاب حمایت می کنند.
وی در ادامه فعالیتهای انجام گرفته در یکسال گذشته را خوب و قابل قبول ولی در عین حال ناکافی دانست و خاطر نشان کرد: اگرچه علیرغم همه کمبودها خصوصاً در حوزه مالی خدمات و فعالیتهای متعدد و متنوعی در سطح زندانهای استان انجام گرفته و لیکن هنوز فاصله ما با نقطه هدف زیاد بوده و لازم است تا با بسیج امکانات و نیروی انسانی جهت تحقق این مهم گام برداریم.
جمیاری با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی و دادگستری های سراسر کشور گفت: خوشبختانه از ماهها قبل این ستاد در دادگستری کل استان و در قالب سه کارگروه تشکیل شده که مسؤلیت کارگروه اشتغال و حرفه آموزی و کاهش جمعیت کیفری به اداره کل زندانهای استان واگذار شده است.
این مقام ارشد زندانهای استان از جمله وظایف و تکالیف این کارگروه را کاهش هزینه ها از طریق کم کردن جمعیت زندانیان دانست و افزود: تراکم جمعیت کیفری در زندانها یا به عبارتی نابرابری ظرف و مظروف علاوه بر مشکلات جانبی متعدد مستلزم صرف هزینه های زیادی جهت نگهداری زندانیان بوده که اگر این آمار موجودی با استفاده از ظرفیت های قانونی کمتر بشود، یقیناً هزینه ها نیز کاهش پیدا می کند.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی همچنین توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندانها با هدف یادگیری فنون و حِرف مختلف را سبب ایجاد درآمد و توانمندسازی زندانیان و خانواده های آنان دانست و اظهار امیدواری کرد که با این کار به اقتصاد خانواده ها کمک شده و آسیب های احتمالی نیز کاهش یابد.
اسماعیل جمیاری برنامه ریزی کارشناسی و مدون همراه نظارت و کنترل در خرید ها را یادآور شد و گفت: مدیریت هزینه ها با هدف صرفه جویی و نیز اصلاح الگوی مصرف از جمله مصادیق اقتصاد مقاومتی است که باید مسؤلین و کارشناسان حوزه اداری و مالی به این موارد توجه جدی داشته باشند.
وی در پایان بر بهره وری مناسب از منابع و اولویت بندی نیازها تأکید نمود.
در این جلسه مرادی پور معاون اداری و مالی و دیگر کارشناسان به طرح دیدگاههای خود و بیان توقعات و انتظارات خود پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*