مدیرکل زندانهای ایلام با مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ایلام – این دیدار در راستای توسعه و تقویت همکاری ها در حوزه فرهنگی و تربیتی صورت گرفت.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندانهای ایلام ضمن ارائه شرح مختصری از فعالیت های خویش در حوزه های مختلف زندانبانی بخصوص در بخش فرهنگی و تربیتی، اذعان داشت: با تداوم همکاری ها و برنامه ریزی های منظم و توجه ویژه به زیرساخت ها در بخش های مختلف می توانیم آینده ای درخشان را متصور باشیم. ایشان با اشاره به سخن امام راحل (ره) که فرمودند: زندانها باید به دانشگاه تبدیل شوند ، بیان داشتند: فعالیت های اصلاحی و تربیتی در سطح زندانها می بایست بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه را به همراه داشته باشد و برنامه های تربیتی نقشی بازپرورانه را ایفا کنند.
کشوری تصریح کرد: حرکت در مسیر بازسازی شخصیتی زندانیان با بهره مندی از فعالیت های فرهنگی و تربیتی مورد توجه است و با استفاده از توان و ظرفیت موجود و همکاری نهادهای ذیربط روند رو به رشدی را در پیش خواهیم گرفت. وی افزود: رویکرد فعالیت های اصلاحی و تربیتی کاملا فرهنگی بوده و با محوریت قرآن و نماز دنبال می شود. کشوری گفت: در نظام زندانبانی اسلامی رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی بسیار حائز اهمیت است و بحمدالله در سطح زندانهای استان به نحو مطلوبی رعایت می گردد.
مدیرکل زندانهای استان در ادامه به بررسی و سنجش فعالیت ها با استفاده از تکنیک های نوین علمی تأکید داشت و خواستار حمایت و همکاری مسئولین و نهادهای فرهنگی در این زمینه شد.وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از زندانیان بدون سابقه قبلی وارد زندان می شوند خواستار تعامل و همت بیش از پیش نهادهای ذیربط در سطح اجتماع شد و حل مشکلات زندانیان و خانواده های آنها را وظیفه ای همگانی قلمداد کرد.
حجه الاسلام والمسلمین فتاحی مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان ایلام نیز ضمن اعلام آمادگی به منظور تداوم همکاری و تعامل روز افزون، خاطر نشان کرد: فعالیت های فرهنگی که در سطح زندانهای استان اجرا می گردند می بایست با فرهنگ بومی مردم استان تطبیق داده شوند و ضمن تنوع در نحوه اجرا، با عقاید و آموزه های دینی و اسلامی آمیخته باشند.
ایشان عنوان نمودند: رسالت ما تقویت و توجه خاص به حوزه فرهنگی است و با سرمایه گذاری در این حوزه می توانیم شاهد رشد و بالندگی اقدامات بازپرورانه و تربیتی باشیم. حجه الاسلام والمسلمین فتاحی در ادامه افزود: از مراکز آموزشی و ، مساجد و نهادهای فرهنگی به منظور تقویت و ارتقاء سطح کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی استفاده خواهیم کرد و امید است با استمرار این روند همکاری ، آسیب های رفتاری زندانیان کاهش پیدا کرده و بازگشت سالم آنها به جامعه را شاهد باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*