مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی : امنیت پایدار میتواند تاثیربرنامه های اصلاحی و تربیتی را در اصلاح رفتار زندانیان تضمین نماید

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل در راس هیاتی ۱۶ نفره از زندان قاین بازدید و در جلسه شورای اداری این زندان حاضر شد .

علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت خدمات رسانی به زندانیان و خانواده آنها گفت : خدمت در سازمان زندانها از این جهت ارزشمند است که، دستگیری از کسانی است که آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند و خدمت به آنها رضایت خداوند را در پی دارد .

مدیر کل زندانهای استان گفت : رفع مشکلات قضائی زندانیان با حضور به موقع مددکاران در زندان و انتقال مشکلات آنها به مراجع قضائی امکان پذیر است و لذا مددکاران باید با حضور به موقع در زندان و مشاوره های فردی و گروهی مشکلات قضائی زندانیان را پیگیری و مرتفع نمایند .

علی هاشمی افزود : حضوروکلای حاذق طبق تفاهم نامه ای که با کانون وکلا امضاء شده است در زندان و معاضدت قضائی زندانیان میتواند در رفع مشکلات قضائی آنها بسیار موثر باشد .

وی خاطر نشان کرد : اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی خصوصا در بحث نماز جماعت و قرآن آموزی از مهمترین مولفه های اصلاح و تربیت است که باید به جدیت همانند گذشته اجرا گردد .

مدیر کل زندانهای استان ورزش صبحگاهی را در ارتقاء سطح سلامت زندانیان مفید خواند و افزود : برگزاری ورزش صبحگاهی باعث سلامتی و نشاط در بین زندانیان می شود.

هاشمی تصریح کرد : امنیت پایدار میتواند تاثیربرنامه های اصلاحی و تربیتی را در اصلاح رفتار زندانیان تضمین نماید واگر امنیت نباشد مسلما برنامه های اصلاحی و تربیتی نیز تاثیر خود را از دست خواهد داد .

مدیر کل زندانهای استان هدف از اجرای برنامه های بازدید و برگزاری جلسات در زندانهای تابعه استان را بازدید کارشناسانه و رفع مشکلات و موانع زندانها عنوان کرد و افزود : در این بازدید ها نقاط قوت و ضعف احصاء می شود و سعی میکنیم نقاط قوت را افزایش دهیم و نقاط ضعف را نیز از بین ببریم .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*