مدیر کل زندان های همدان :از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه همسران زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان همدان خبرداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ، حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه همسران زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان همدان خبرداد و گفت : در راستای دستور العمل ارسالی از اداره کل اقدامات تامینی  و تربیتی سازمان، این کارگاه آموزشی  با تاکید بر پیشگیری از اعتیاد ،طلاق و مفاسد اجتماعی ویژه همسران زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان همدان در سالن آمفی تئاتر اداره کل زندان های همدان برگزار شد.

محمد یاری  مدیر کل زندان های همدان،  مهمترین مباحث مطرح شده در این کارگاه را،اعتیاد، علل گرایش به اعتیاد ،تبعات و پیامدهای مصرف مواد مخدر ،عوامل زمینه ساز گرایش فرد به مواد مخدر، ازدواج‌های ناموفق و طلاق و مفاسد اجتماعی برشمرد و گفت : این کارگاه ها گام مثبتی در راستای واکسینه کردن خانواده‌‌های مددجویان انجمن است.

وی  افزود : این کارگاه ها از سال  گذشته  و با هدف حفظ ارتقاء سلامت جامعه و پیگشیری از آسیب های اجتماعی در مسیر توانمندسازی خانواده مددجویان  برگزار شده است.

محمدیاری  برگزاری این گونه کارگاه های آموزشی در میان خانواده های زندانیان را لازم و ضروری  عنوان کرد و افزود : با ورود هر فرد به زندان خانواده ی وی نیز با مشکلات عدیده ای که ناشی از نبود سرپرست خانواده می باشد مواجه می شوند و چنانچه به مشکلات آنان رسیدگی نشود شاهد گسترش آسیب های اجتماعی فراوانی در جامعه خواهیم بود.

بنا براین گزارش ،این دوره آموزشی  توسط اساتید مجرب  تدریس شد ومباحثه مربوطه به خانواده مددجویان آموزش داده شد ودر این دوره علاوه بر توزیع بسته های آموزشی یک سبد مواد غذایی به خانواده مددجویان  تحویل شد .

گفتنی است این دوره با استقبال چشمگیر خانواده مددجویان همراه بود و این دوره ها در سایر شهرستان های استان از جمله ملایر ،نهاوند ،تویسرکان و اسدآباد برگزار شده است که تاکنون ۱۱۰۰نفر در این دوره ها شرکت کردند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*