در نشست مشترک مدیران کل زندانها و آموزش و پرورش استان مطرح شد: لزوم ایجاد مرکز یادگیری محلی در زندان مرکزی یاسوج


نشست مشترک مدیران کل و مسؤلین زندانهای استان و آموزش و پرورش در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان درآغاز این جلسه اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان با اشاره به اینکه از جمله علل وقوع جرم و بزه در جامعه جهل و بیسوادی است اظهار داشت: برخی از افراد جامعه به لحاظ بی سوادی و یا کم سوادی و ناآشنای به انواع جرائم و عواقب ناشی از ارتکاب آن بصورت ناخواسته در مسیری قرار گرفته و دست به اعمال و افعالی می زنند که نتیجه آن مجازات و حبس است.
وی خاطر نشان ساخت: دستگاههای آموزشی و فرهنگی خصوصاً آموزش و پرورش می توانند در زمینه آگاهسازی افراد نقش آفرینی نموده و با فراهم کردن و بستر سازی و مبارزه با جهل و بیسوادی در پیشگیری از وقوع جرم در جامعه سهم بسزایی داشته باشند.
عضو شورای قضایی استان همچنین بسط و توسعه فعالیتهای آموزشی در کلیه سطوح خصوصاً نهضت سواد آموزی مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان را در کاهش تکرار جرم اثر گذار داشته و خواستار تشکیل مرکز یادگیری محلی در زندان یاسوج شد.
این مقام ارشد زندانهای استان در ادامه خواستار مداخله مسؤلین آموزش و پرورش در جلوگیری از ترک تحصیل فرزندان دانش آموز زندانی شد و گفت: اینکه بواسطه نبود یکی از اولیاء فرزندان دانش آموز ترک تحصیل نمایند جای تأمل داشته و آموزش و پرورش می تواند با ارائه راهنمایی و مشاوره تحصیلی و حتی تأمین خواسته های آنان از این موضوع جلوگیری نماید.
جمیاری همچنین کمک های آموزشی و کمک آموزشی از جمله اقلام فرهنگی ، هنری و ورزشی و نیز عدم منع تحصیل و سواد آموزی زندانیان بالای ۵۰ سال را همراه برگزاری جشن ها و همایش های ویژه دانش آموزان زندانی و فرزندان آنان را خواستار شد.
زارع پورمدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر از مدیریت زندانها در خصوص برنامه های تربیتی و آموزشی برای زندانیان گفت: ما نیز خود را موظف به همکاری و مساعدت در زمینه های آموزشی، مهارتهای یادگیری و تحت پوشش قرار دادن زندانیان بی سواد میدانیم.
وی اظهار داشت: آموزشها شامل سواد پایه ودوره های انتقال وتحکیم است که به صورت فرد به فرد یا کلاسی در محیط زندان انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه شرایط ایجاد مراکز یادگیری محلی مشارکتی در مناطق مختلف حداقل ۵۰سوادآموز است گفت: در زندان با توجه به حاکم بودن شرایط خاص، با حداقل ۴۰نفر این مرکز برای مهارت آموزی به زندانیان راه اندازی می شود.
مدیر کل آموزش وپرورش استان گفت: علاوه بر فعالیتهای سوادآموزی در بخشهای پیگیری مسائل مربوط به تحصیل فرزندان زندانیان و همچنین برگزاری جشنها و همایشهای مشترک از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*