دیدار معاون قضایی سازمان زندانهای کشور با دادستان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،دکتر شیخ پور معان قضایی سازمان زندانهای کشوربا سفر به اصفهان با رحیمی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار گرجی زاده مدیرکل زندان های استان در طی سخنان کوتاهی به روند فعالیت های قضایی و کاهش جمعیت در زندانهای استان پرداخت و گفت: تعامل ومشارکت همه جانبه مجموعه قضایی و دادستان استان  موجب گردیده تا ضمن پیشگیری از ورود افراد به زندانها زمینه اشتغال بیشتر مددجویان دارای وثیقه نیز افزایش یابد.

رحیمی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان نیز در این دیدار از ورود معاون قضایی و همراهان به اصفهان ابراز خرسندی کرد وپیرامون تعاملات قضایی گفت: رسیدگی به مشکلات مددجویان زندانها با حضور قضات و رفع مشکلات قضایی آنان با تلاش و کمک مددکاران و مسئولین زندانها زمنیه کاهش جمعیت کیفری را دراین استان ایجاد کرده است.

وی درادامه افزود: تشکیل کمیته کاهش جمعیت کیفری پس از صدور بخشنامه ریاست قوه قضائیه در این استان موجب گردید تا بسیاری از مشکلات و موانع موجوددرمسیر کاهش جمعیت کیفری زندانها مرتفع و تسهیل گردد.

دادستان اصفهان تعامل و مشارکت مجموعه مدیریت زندانهای استان را گامی برای بازگشت بیشتر مددجویان به آغوش خانواده و جامعه بیان کرد و تصریح کرد: با حضور بیشتر دادیاران ناظر در زندانها زمینه اشتغال و حرفه آموزی مددجویان با کمک انجمن های حمایت مهیا گردیده و در طی چند سال اخیر دستاوردهای خوبی در این راستا بوقوع پیوسته است.

شیخ پور معاون قضایی سازمان زندانهای کشور نیز در این دیدار از توجه و تعامل و مشارکت خوب دستگاه قضایی و مجموعه زندانهای استان قدردانی کرد و این تعاملات را موجب دستیابی بیشتر قوه قضائیه به اهداف اصلی بیان کرد.

وی در ادامه سخنانش استفاده قضات از مجازات های جایگزین حبس را گامی موثر برای رسیدن به اهداف ریاست قوه و نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهارداشت:ازدغدغه های اصلی مقام معظم رهبری در طی چند ساله اخیر بحث کاهش جمعیت کیفری در زندانها و رسیدگی به مشکلات آنان و خانواده های شان است که تلاش های خوب و موثری از سوی سازمان زندانها توسط ریاست این سازمان انجام و امیدواریم این تعاملات در استانها بتواند تا حداکثر امکان این فرمان معظم له را اجرایی و به ثمر رساند.

معاون قضایی سازمان زندانها در ادامه همچنین به موضوع  اعطاء عفو، آزادی مشروط،تخفیف مجازات،برگزاری جلسات صلح و سازش در بین شکات و مددجویان اشاره کرد و اظهارامیدواری کرد با بررسی بیشتر شاهد کاهش بیشتر جمعیت کیفری در زندانها باشیم.

خاطر نشان می سازدپورمند مدیرکل قضایی و اجرای احکام سازمان زندانها، علیپور رئیس اداره قضایی و رئیس اداره اجرای احکام سازمان زندانها در این سفر شیخ پور معاون قضایی را همراهی کردند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*