اخبار کوتاه

دادستان مرکز استان کردستان: زندان در نظام اسلامی محلی برای اصلاح شخصیت مجرمان است

http://kordestan.farsnews.com/printnews/13961110001319
دادستان مرکز استان کردستان گفت: اوقات فراغت زندانیان با برنامه‌ریزی مسوولان خدوم و دلسوز زندان و با استفاده از برنامه و فعالیت‌های مختلف اصلاحی و تربیتی به بهترین شیوه ممکن مدیریت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اکبر جوهری ظهر امروز در جریان بازدید از زندان مرکزی سنندج، اظهار کرد: رسیدگی به مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنها از دغدغه‌های مسئولان قضائی استان است و باید مسوولان به این مهم توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه آزادی، یکی از بزرگترین نعمت‌هایی است که خداوند متعال آن را به بندگان خود عطا فرموده است، افزود: متاسفانه برخی از افراد در جامعه به دلیل هنجارشکنی‌هایی که انجام می‌دهند موجبات سلب این نعمت از خود را به وجود آورده و روانه زندان می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: مجازات حبس یکی از دشوارترین نوع مجازات است که مشکلات ناشی از آن دامنگیر خانواده زندان نیز می‌شود.

دادستان مرکز استان کردستان یادآور شد: مسوولان قضائی با درک دشواری مجازات حبس، مشکلاتی که به تبع این نوع مجازات دامنگیر خانواده‌های زندانیان نیز می شود همواره سعی دارند تا به مناسبت‌های مختلف، مددجویان را مشمول عفو و یا سایر تخفیفات پیش‌بینی شده در قانون نمایند که این مهم خود حاکی از رافت اسلامی نیز است.

جوهری با بیان اینکه توجه به حقوق شهروندی مددجویان از ویژگی‌های بارز زندانبانی اسلامی است، گفت: مددجویان در مدت زمانی که در زندان به سر می‌برند به هیچ وجه به حال خود رها گذاشته نمی‌شوند.
وی اضافه کرد: اوقات فراغت زندانیان با برنامه‌ریزی مسوولان خدوم و دلسوز زندان و با استفاده از برنامه و فعالیت‌های مختلف اصلاحی و تربیتی به بهترین شیوه ممکن مدیریت می‌شود تا خدایی ناکرده هیچگونه آسیبی متوجه آنان نشود.

وی عنوان کرد: خوشبختانه در نظام اسلامی، زندان محلی برای تغییر و اصلاح شخصیت مجرمین است و زمینه بازگشت سعادتمندانه زندانیان بسیاری فرآهم شده است.

گفتنی است، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در این دیدار با مرخصی مدت دار، مرخصی منجر به آزادی، اشتغال به کار و آزادی مشروط تعدادی از زندانیان واجدالشرایط موافقت کرد و بررسی پرونده‌های آنها برای انجام مراحل قانونی به قاضی ناظر بر زندان محول شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*