دکتر جهانگیر در دیدار با اعضای هسته گزینش سازمان زندان ها: هسته های گزینش با رویکرد منطقی و روش های علمی این نهاد مهم را تقویت کنند

دکتر جهانگیر در دیدار با اعضای هسته گزینش سازمان زندان ها گفت: توجه به امر گزینش به عنوان یک امر ضروری و واجب برای همه بخش های کشور و همه ارکان حکومت لازم و ضروری است.رئیس سازمان زندان ها گفت :یکی از اقدامات با ارزش و ماندگار امام خمینی(ره) را کار گزینش عنوان کرد و گفت: ما اگر نگاه حضرت امام(ره) نسبت به مسائل مختلف را بشناسیم و درک کنیم آن موقع ارزش کار گزینش را در نظام اداری کشور و توسعه نیروی انسانی کارآمد متوجه می شویم.

دکتر جهانگیر اظهار داشت: اگر بخواهیم گزینش اثربخش و خوب داشته باشیم باید با نگاه جدید به مقوله گزینش و پرهیز از روش های کلیشه ای و کم اثر فرآیند گزینش نیروی انسانی را انجام دهیم.

وی افزود: چرا گزینش ها در گذشته اثربخش بودند و در ابتدای انقلاب در همه امور نقش داشتند اما به مرور نقش و پررنگی را از دست داده و در برخی موارد کم رنگ شده است؟ آیا ضرورت به معنای گذشته نیست یا اینکه ما نتوانستیم از آن حقوق گزینش ها خوب دفاع کنیم.

دکتر جهانگیر بیان داشت: در دین اسلام گفتمان های مختلفی داریم که این گفتمان ها اگر جمع بشود آن موقع یک انسان سالم را تحویل جامعه می دهد که آن انسان می تواند در هر کجا، هدایتگر یک مجموعه، نهاد و سازمان بشود که آن مجموعه می تواند بخش های مدیریتی کشور را هدایت کند.

مشاور رئیس دستگاه قضا عنوان کرد:وقتی با این نگاه به گزینش نگاه کنیم آن موقع ارزش کار و نقش گزینش را بیشتر و بهتر متوجه می شویم.

دکتر جهانگیر تصریح کرد: ما تا زمانی که گزینش هایمان قاعده مند نباشد نمی توانیم نسبت به میزان اثربخشی و نتیجه دهی گزینش ها بحث و دیگران را متقاعد کنیم که گزینش ها با این شرایط باید وجود داشته باشد.

مشاور رئیس دستگاه قضا بیان داشت: گزینش ما باید به سمت و سویی باشد که همه تقویت کننده هم باشد کاری که با قاعده تحقیق شروع شده با مصاحبه تقویت شود و در نهایت بسته شود.این خیلی می تواند ارزش کار گزینش و روند گزینش را نشان دهد.

این مقام ارشد قضایی گفت: هسته های گزینش را باید تقویت کنیم یعنی هم محققین هم مصاحبه گرها هم چارچوب هایی که تعریف می کنیم باید تقویت شود و از چارچوب های گذشته باید فاصله بگیریم و با توجه به شرایط روز عمل کنیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه اظهار داشت: گزینش های ما باید منطقی باشد و نباید نتیجه گزینش ها تصادفی باشد و باید از یک منطق جامع پیروی نمود.

رئیس سازمان زندان ها ادامه داد: کار گزینش علاوه بر اینکه کار مدیریتی و ارزشی است به شدت یک کار فرهنگی هم هست. یعنی گزینش فرهنگ سازی می کند به این معنا که به افراد حاضر و نسل های آینده می آموزد که اگر در جامعه اسلامی می خواهید حضور داشته باشید باید معیارهایتان را با معیارهای اسلامی و مورد قبول جامعه منطبق نمایید.

مشاور رئیس دستگاه قضا بیان داشت: شما وقتی مصاحبه ارشادی می کنید در حقیقت فرهنگ سازی هم انجام می دهید.هر چند ممکن است عده ای ایراد بگیرند اما باید توجه داشت معیار ما قانون و شرع مقدس است و در حدی که اسلام اجازه داده باید تحقیق و بررسی کنیم و نباید در این زمینه افراط و تفریط به خرج بدهیم.

رئیس سازمان زندان ها گفت: ما حق نداریم مردم را ناامید کنیم و از این رو باید دستاوردهای ارزشمند انقلاب را برای همگان ترسیم نماییم که یکی از راه های آن گزینش افرادی است که درد دین و مردم را داشته باشند. این افراد کمک می کنند تا مردم نامید نشوند.

انتهای پیام./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*