صلح و سازش۱۶۷ پرونده  درشورای حل اختلاف ندامتگاه کرج

جبار باقری مدیر کل زندانهای استان البرز در در مراسم تجلیل از  شعبه ویژه صلح و سازش مستقر درندامتگاه مرکزی  که در محل شورای حل اختلاف استان البرز برگزار گردید گفت : در ۹ماه سال ۹۶از مجموع ۲۰۸فقره پرونده مطرح در شعبه حل اختلاف ندامتگاه کرج با مداخله مدیر ندامتگاه کرج و همکارانشان و همچنین کمیته صلح و سازش ۱۶۷پرونده منجر به صلح و سازش شده است .

وی افزود : که از تعداد ۱۶۷پرونده ۱۱پرونده مربوط به قصاص بوده  که ۸پرونده آن تبدیل به دیه و ۳پرونده نیز اولیای دم رضایت کامل داده و از حق خود گذشتند .

مدیرکل زندانهای استان البرز در ادامه اظهار داشت : برخی از پرونده های قتل  نشان می دهد شخص ناخواسته وبدون اختیار و صرفاً احساسی  و بدون قصد قبلی مرتکب  قتل شده است  و رفتار وی در زندان نشان می دهد که وی نادم و پشیمان است اینجاست که مددکاران
بی وقفه و شبانه روز تلاش می کنند که مداخله نموده و با اولیای دم گفتگو و مذاکره نمایند و نهایتاً این اولیای دم هستند که تصمیم می گیرند و زندگی دوباره به شخص می دهند و از حق خود می گذرند .

گفتنی است در پایان از زحمات و تلاشهای شعبه ویژه ندامتگاه مرکزی از جمله با اهداء لوح سپاس توسط معاون رئیس کل دادگستری شورای حل اختلاف  تقدیر گردید

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*