سخنرانی فتحی مدیر کل زندانهای استان اردبیل در جشن انقلاب
سخنرانی فتحی مدیر کل زندانهای استان اردبیل در جشن انقلاب

مدیر کل زندانهای استان اردبیل : تبدیل زندانها به مراکز اصلاح و تربیت از برکات انقلاب اسلامی است / انقلاب اسلامی به انسان ها کرامت بخشید

به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران « جشن بزرگ انقلاب » با حضور مدیرکل زندانهای استان ، معاونین وی و مددجویان بند جوانان در زندان اردبیل برگزار شد.

در ابتدای این جشن فتحی مدیرکل زندانهای استان اردبیل با اشاره به برکات نظام اسلامی تحول زندانها  و حرکت به سوی تبدیل آن به کانون تربیت و دانشگاه انسان سازی را از دست آوردهای انقلاب اسلامی برشمرد. وی همچنین از جوانان خواست تا ایام حضور در زندان را با شرکت در کلاسهای حرفه آموزی که زمینه ساز اشتغال است و همچنین حضور دربرنامه های فرهنگی و تربیتی به زمان مفید تبدیل کنند.

فتحی با انتقاد از فضای نامناسب کسب و کار و ضعف های اقتصادی جامعه گفت : « بیش از ۶۸۰ نفر از زندانیان استان به واسطه مشکلات مالی در زندان بسر می برند امیدواریم رونق اقتصادی بازگردد و ما شاهد حضور این نیروهای ارزشمند کار و تولید در این عرصه باشیم.  همه باید تلاش کنیم شیرینی این انقلاب به کام تک تک مردم ایران چشیده شود. ما انقلابمان بر پایه عدالت و اسلام بوده و هست. پس باید همان گونه که مقام عظمای ولایت و رهبری میفرمایند تمام کارهایمان بر مبنای اسلام عزیز باشد. »

در ادامه این مراسم حجت الاسلام سعادتی از مدرسین حوزه و دانشگاه با تبیین اهداف انقلاب برای مددجویان جوان شرکت کننده در مراسم جشن انقلاب خاطراتی از دوران ستم شاهی و خیانت های رژیم طاغوت را بیان نمود.

سخنران این مراسم با دعوت همه به تفکر در باب اندیشه های والای امام خمینی (ره) از ایشان بعنوان ابر مردی نام برد که تاریخ سیاسی جهان را دستخوش تغییر نمود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نقش جوانان و همه گروه های سیاسی در پیروزی انقلاب، انقلاب اسلامی ایران را مردمی ترین انقلاب در جهان برشمرد و علت عدم تغییر ماهیت و شکل و شعار انقلاب را با وجود گذشت ۴۰ سال از زمان پیروزی آن؛ مردمی و همه جانبه نگر بودن آن دانست.

در ادامه این مراسم از برگزیده گان مسابقات قرآنی مددجویان که به مناسبت دهه فجر برگزار شده بود با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.

گفتنی است مراسم جشن انقلاب با اجرای سرود زیبای « وطنم ایران» توسط مددجویان زندان مرکزی اردبیل و نمایش طنز توسط گروه هنری طناز از گروه های نمایشی مطرح استان ادامه یافت.   

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*