تفاهمنامه همکاری مدیران کل زندانها و آموزش و پرورش خوزستان برای توسعه همکاری ها در زمینه پوشش حداکثری زندانیان بازمانده از تحصیل

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در برنامه بازدید خود از بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت اهواز، با همراهی مدیر کل زندانهای استان از نزدیک با اقدامات و برنامه‌های مهارت افزایی ، اصلاحی و تربیتی و توانمندسازی مهرجویان این مرکز برای ترمیم کاستی های تربیتی و بازگشت سعادتمندانه به جامعه آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی کانون اصلاح وتربیت اهواز ؛ پس از این بازدید یک ساعته  که از بخش‌های مختلف خدماتی، حمایتی ،تربیتی، آموزشی و رفاهی کانون انجام شد؛ مدیران کل آموزش پرورش و زندانهای خوزستان ، معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای استان ، مدیر کانون اصلاح و تربیت  اهواز و جمعی از کارشناسان ذیربط در جلسه بررسی محورهای توسعه تعاملات و همکاریهای فی مابین برای بکارگیری ظرفیت های موجود در افزایش  خدمات آموزش و پرورش – تحصیلی و تقویت مراکز آموزش مستقر در زندانها برای  زندانیان بازمانده از تحصیل پرداختند .

مدیر کل زندان های استان در ابتدای این نشست با تشریح وضعیت موجود زندان های استان از نظر امکانات ، خدمات فرهنگی و آموزشی ارائه شده به مددجویان ،  گفت  : تعلیم و تربیت در ندامتگاهها بخصوص در کانون اصلاح و تربیت می تواند تاثیر مهمی در رفتار و آینده نگری مددجویان پس از آزادی داشته باشد.

رضا پوستچی افزود :  همه روزه در هر کدام از زندانهای استان بیش از ۱۲۰ فعالیت زندانبانی در حوزه های تامینی و تربیتی ،  آموزشی ، مهارت آموزی و برنامه‌های حمایتی انجام میشود و توانسته ایم فضای اخلاقی خوبی بر زندان ها مستقر نماییم که با ارتباط مناسب با زندانیان و استفاده از الگوهای خوب اصلاحی و تربیتی ، توفیق حاصل شده نرخ بازگشت مجدد زندانیان پس از آزادی به زندان را به پایین تر از میانگین کشوری برسانیم و امیدواریم با توسعه فعالیت های تحصیلی و پوشش حداکثری زندانیان واجد شرایط بازمانده از تحصیل البته با حمایت و همکاری موثر اداره کل آموزش و پرورش استان برای زندانیان که از جمله شهروندان محق برخورداری از این خدمات محسوب می گردند ، شاهد تعمیق و استقرار پایدار تغییر در بینش و نگرش آنها به جامعه  و پیشگیری از عود مجدد بزه  در آنان پس از آزادی از زندان باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان هم در این نشیت ، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر کل زندان های خوزستان و همکاران وی ؛گفت ؛ آثار حسن مدیریت علمی و موثر زندانهای استان و  برنامه ریزی صحیح آموزشی و پیگیریهای پیاپی ، فعالیت های انجام گرفته در مجموعه زندان و کانون  را امروزه به روشنی می توان مشاهده کرد که مصداق زندانبانی هدفمند است.

تقی زاده افزود :  در مجموعه زندان ها و ندامتگاه های استان ، جمعی از هموطنان به هر دلیلی دچار بزه و متعاقب آن تحمل حبس شده اند و این دوران حبس نباید آنها را از امتیازهای معمول جامعه همچون  تعلیم وتعلم و آموزش و تحصیل محروم نماید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان خاطر نشان ساخت :  به یقین می توان گفت ، یکی از ریشه های جرم و بزهکاری در جامعه از بی سوادی و کم سوادی نشات می گیرد و صحت این موضوع را آمار های وتحقیقات علمی نشان می دهد.

وی گفت: اگر ما همچنان که در زندان نیز مشاهده کردیم که به مقوله مهارتهای اجتماعی و زندگی توجه وافری شده ،  بتوانیم این سیر علمی را در تمام ابعاد و اقشار جامعه گسترش دهیم بسیاری از آسیب ها و جرائم در جامعه کاهش چشمگیر خواهد داشت از این رو در برنامه‌های خود همکاری با زندان ها و پوشش حداکثری زندانیان بازمانده از تحصیل و توانمندسازی مراکز رسمی تحصیلی در زندان ها و مراکز تامینی و تربیتی را در اولویت قرار خواهیم داد.

در پایان این نشست تفاهم نامه مشترک همکاری بین ادره کل زندان های خوزستان و اداره آموزش و پرورش استان با به منظور تسهیل و رفع مشکلات آموزشی به امضای هر دو مدیر کل  رسید و برای توسعه هم افرایی های فی مابین تبادل شد.

تفاهم نامه همکاری مدیران کل زندانها و آموزش و پرورش استان خوزستان برای توسعه هم افزایی ها و پوشش حداکثری زندانیان بازمانده از تحصیل

بازدید مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان از کانون اصلاح و تربیت اهواز

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*