رحیم نیا دادستان شهرستان مشگین شهر
رحیم نیا دادستان شهرستان مشگین شهر

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مشگین شهر: بهره مندی زندانیان از امتیازات مرخصی و اشتغال باید بر مبنای فعالیت های بازپروری و اصلاح و تربیت باشد

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مشگین شهردر بازدید از زندان این شهر در جمع زندانیان بر هدفمندی امتیازات مرخصی و اشتغال بر مبنای فعالیتهای بازپروری و اصلاح و تربیت تاکید نمود .

رحیم نیا دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشگین شهر که به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن از زندان بازدید می نمود با تاکید بر همکاری و تعامل دوجانبه بین دادسرا و زندان ، از اقدامات انجام گرفته اظهار رضایت نموده و رعایت حقوق شهروندی در این زندان را قابل تمجید خواند.

به گزارش روابط عمومی زندان مشگین شهر، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشگین شهر با حضور در زندان طبق برنامه ای از پیش تنظیم شده از بندها بازدید نمود و به صورت چهره به چهره با مددجویان دیدارکرد و در راستای حل مشکلات آنها دستورات لازم را صادر نمود.

وی در جمع مددجویان زندان مشگین شهر ضمن تبریک دهه فجر و چهلمین بهار آزادی به آنها یاد و خاطره امام خمینی (ره)  و شهیدان انقلاب را گرامی داشت . وی در ادامه با تاکید بر تابعیت زندانیان از نظم و انضباط و احترام به روح قوانین در هنگام اعطاء مرخصی به آنها گفت : « باید وقتی زندان و مسوولان قضایی به یک زندانی برای تحکیم بنیان خانواده اش مرخصی اعطاء می کنند ، زندانی نیز با رعایت قانون و معرفی به موقع خود به زندان پس از اتمام زمان مرخصی ، پاسخ اعتماد مسوولان را به درستی بدهد تا اعتماد دوطرفه سلب نشده و خود و دیگران بویژه خانواده ها دچار مشکل نشوند. » وی با بیان این مطلب که اعطای مرخصی فرصتی است تا مددجویان خصوصاً کسانی که شاکی خصوصی دارند بتوانند با بهره گیری از ریش سفیدان و معتمدان شهردر جهت اخذ رضایت از شکات تلاش کنند تاکید کرد: « شرط اساسی ما در اعطای امتیازات به مددجویان میزان مشارکت آنها در فعالیتهای اصلاحی و تربیتی می باشد و بر این اساس تصمیم گیری میشود. پس لازم است حضور و فعالیت های اجتماعی اصلاح محور مددجویان افزایش یابد. »

در پایان این برنامه جلسه شورای طبقه بندی زندان به ریاست دادستان عمومی و انقلاب مشگین شهر برگزار گردید و با طرح ۸۵ فقره پرونده در این جلسه و پس از بررسی های لازم با اعطای امتیاز مرخصی ، اشتغال ، زندان باز و آزادی مشروط  به ۵۴ نفر از مددجویان موافقت شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*