ملاقات رئیس زندان گرمی با رئیس دادگستری شهرستان بیله سوار
ملاقات رئیس زندان گرمی با رئیس دادگستری شهرستان بیله سوار

رئیس دادگستری شهرستان بیله سوار: کاهش جمعیت کیفری نیازمندنگاه انقلابی، عزم عمومی و ترویج فرهنگ صلح و سازش است

رئیس زندان گرمی به همراه مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان گرمی ، با حضور در دادگستری شهرستان بیله سوار ، با رئیس دادگستری ، دادستان و سایر قضات این مجموعه دیدار و در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان گفتگو کرد.

ناصری رئیس زندان شهرستان گرمی هدف از این دیدار را تعامل بیشتر این دو دستگاه در راستای کاهش میزان جمعیت کیفری زندان عنوان نمود و گفت: «بررسی روند رسیدگی به پرونده زندانیان تحت قرار، برنامه ی حضور قضات در زندان ، تلاش در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانیان ، استفاده از مجارت های جایگزین حبس  و بررسی مسائل و مشکلات مددجویان حوزه قضائی بیله سوار از موارد مطروحه در این دیدار بوده است. »

گفتنی است در این دیدار رئیس زندان گرمی ابتداء گزارشی از وضعیت آماری ، تعداد مددجویان تحت قرار حوزه قضایی بیله سوار در زندان گرمی و فعالیت های اصلاحی و تربیتی زندان ارائه نمود و خواستار تشویق قضاتی شد که در حوزه کاهش جمعیت کیفری اهتمام افزون تری دارند.

حجت الاسلام موسوی رئیس دادگستری بیله سوار ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات گفت: « هر اندازه ارتباط بین زندان و دادگستری افزون تر باشد مسائل و مشکلات راحت تر احصاء و نسبت به حل آن اقدام عاجل صورت می پذیرد. زیرا اصالت وجودی دستگاه قضائی حل مشکلات و احقاق حق مردم است. »  رئیس دادگستری شهرستان بیله سوار با تاکید بر نگاه انقلابی مسئولان برای حل مشکلات گفت : « کاهش جمعیت کیفری عزمی عمومی را می طلبد که فقط با نگاه انقلابی ، ترویج فرهنگ گذشت و صلح و سازش و تصحیح نگاه حبس مدارانه در اجتماع امکان پذیر است . »

فرامرزنژاد دادستان عمومی و انقلاب بیله سوار نیز در این دیدار خدمات ارائه شده به زندانیان بیله سوار در زندان گرمی را مطلوب عنوان کرد و از زحمات رئیس زندان شهرستان گرمی و همکاران وی قدر دانی نمود.

در پایان این دیدار جلسه شورای طبقه بندی زندانیان حوزه قضایی بیله لوار به ریاست دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان برگزار و به تعدادی از زندانیان این حوزه قضائی مرخصی منجر به پایان دوره محکومیت، عفو مشروط و تعلیق مجازات اعطاء شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*