اخبار کوتاه

تأکید مدیرکل زندان های استان و معاون دادستان ایلام بر رعایت حقوق شهروندی در بازدید از زندان مرکزی

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – در بازدید اخیر مدیرکل و معاون دادستان ایلام، حفظ کرامت انسانی و رعایت حقوق شهروندی مورد تاکید قرار گرفت.
در این بازدید عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان، حجه الاسلام والمسلمین تیموری کیا معاون دادستان ایلام، مجتبی محمدی معاون اداری و مالی ، رحمن موحدی مسئول حفاظت و اطلاعات و محسن پیری رئیس زندان مرکزی حضور داشتند و پس از بازدید از زندان و بررسی وضعیت فعالیت های اصلاحی و تربیتی از زیباسازی هایی که در بندهای مختلف شکل گرفته بود دیدن کردند.
کشوری خاطر نشان کرد: پایه و اساس نظام زندانبانی اسلامی بر رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی پیاده سازی شده است و همین امر زمینه تاثیرگذاری فعالیت های اصلاحی و تربیتی را فراهم می آورد و در نهایت به بازگشت سالم مددجویان به جامعه منتج خواهد شد.کشوری بیان داشت: رعایت کرامت انسانی در برخورد با زندانیان در زندان های استان به خوبی رعایت می شود و ضمن برنامه ریزی های انجام شده انتظار می رود شاهد نتایج مثبت آن باشیم.
مدیرکل زندان های ایلام با اشاره به توجه ویژه رئیس سازمان زندان های کشور به مقوله رعایت حقوق شهروندی، گفت: سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی با رویکرد شهروندمداری علاوه بر اجرای مجازات حبس نقش تامینی و تربیتی را با هدف اصلاح و بازاجتماعی نمودن زندانیان برای بازگشت سالم به جامعه ایفا می‌نماید.
حجه الاسلام والمسلمین تیموری کیا ضمن تقدیر از زحمات مسئولین زندان های استان در راستای حل مشکلات زندان و زندانیان، عنوان نمود: طبق حقوق شهروندی، زندانی جزو افراد جامعه انسانی به شمار می‌آید، اما در مقطعی به دلیل برخی از جرایم، آزادی جسمی وی محدود می‌شود ولی مانند تمام شهروندان دارای حقوق مادی و معنوی شهروندی است که این مهم در سطح زندان های استان به نحو شایسته رعایت می شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*