اخبار کوتاه

اعزام به مرخصی ۹۰۰ نفر زندانی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد


به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر تعداد ۹۰۰ نفر از زندانیان زندانهای استان به مرخصی اعزام شدند.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان کهگیلویه وبویراحمد با اعلام این خبر افزود: خوشبختانه در ایام الهت دهه مبارک فجر برنامه های متعددی در سطح زندانهای استان برگزار که از آنجمله حضور ریاست کل دادگستری، معاونین، دادستانها و قضات ناظر در زندانها و دیدار چهره به چهره با زندانیان و رسیدگی به مشکلات، مسائل و عرائض آنان بوده است.
وی با اشاره به بازدیدهای انجام گرفته، اظهار داشت: بنا به پیشنهاد این اداره کل و موافقت رئیس کل دادگستری استان و با هدف مشارکت زندانیان به همراه خانواده هایشان در جشن های انقلاب بالغ بر ۹۰۰ زندانی واجدالشرایط زندانهای استان به مرخصی تشویقی اعزام شدند.
عضو شورای قضایی استان توجه به حقوق شهروندی زندانیان و اعطاء رفاهیاتی همچون مرخصی را نشانه رأفت اسلامی نظام قضایی و سیستم نوین زندانبانی اسلامی دانست و اظهار داشت: هدف از اجرای مجازات و حبس در دستگاه قضایی ایجاد امنیت عمومی و اصلاح و تربیت مجرمین است و یقیناً در طول تحمل حبس افراد، با استفاده از توان و ظرفیت موجود در زندانها بستر سازی مناسب جهت تحقق این هدف مهم انجام می گیرد که خوشبختانه توفیقات خوبی در این زمینه کسب شده است.
مدیر کل زندانهای استان اعطاء مرخصی به زندانیان را دارای آثار سازنده تربیتی دانست و گفت: حضور زندانی در کنار خانواده باعث ایجاد آرامش روحی و روانی، تحکیم بنیان خانواده ها، تقویت روحیه خودباوری و امید به آینده و نهایتاً کاهش آسیب خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*