اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان مرکزی: ایجاد اشتغال عامل حذف بازگشت مجرمین به چرخه جرم

مدیر کل زندانهای استان مرکزی:ایجاد اشتغال عامل حذف بازگشت مجرمین به چرخه جرم

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی مدیرکل زندانهای این استان در جلسه شورای اداری این اداره کل که به میزبانی کانون اصلاح و تربیت برگزار شد بر ضرورت توسعه کمی و کیفی اقدامات زندانها در حوزه های اشتغال و حرفه آموزی تاکید نمود .


علی عباس فلاحتی مطلق در این جلسه ضمن تسلیت سالروز شهادت دخت گرامی رسول اکرم (ص)در این خصوص گفت: با پیگیری دفتر اشتغال و حرفه آموزی و همکاری و مساعدت سازمانهای مرتبط اعم از اداره کل فنی و حرفه ای ، سازمان صنایع دستی و گردشگری ، سازمان جهاد کشاورزی و… کلاسهای آموزش مهارت شغلی در رشته های مختلف و در مراکز سیار حرفه آموزی مستقر در زندانهای استان برگزار میگردد.
مدیر کل زندانهای استان مرکزی با اعلام تنوع رشته های در حال آموزش در زندانهای استان افزود : این آموزشها در ۶۰ رشته فنی ، خدماتی ، کشاورزی و…. با رویکرد اشتغال محور و با هدف کمک به ایجاد اشتغال و فراهم شدن زمینه کسب درآمد برای مددجویان برگزار میگردد و در سال جاری تاکنون تعداد ۲۱۱۴ نفر موفق به اخذ گواهی قبولی مهارت در این دوره ها شده اند ضمن اینکه شاخص تعیین شده برای استان در طول سال ۹۶ ، ۱۵۰۰ گواهینامه بوده است .
مدیر کل زندانهای استان مرکزی با تاکید بر ضرورت تخصی و کاربردی کردن دوره های آموزشی و دقت هر چه بیشتر در ارتقاء کیفیت آموزشها هدف اصلی از این آموزشها را فراهم نمودن زمینه کسب مهارت و ایجاد اشتغال پس از آزادی زندانیان و عدم ارتکاب مجدد جرم و همچنین جلو گیری از بازگشت مجدد به زندان وگام مهمی در جهت اعتلای فرهنگ عمومی و بالا بردن سطح آگاهی مددجویان در مسیر تحقق آرمان اصلاحی و تربیتی سازمان زندانها عنوان نمود .
به گفته مدیر کل زندانهای استان مرکزی توانمند سازی شغلی مددجویان به عنوان یک از محورهای اصلی کاهش آسیبهای اجتماعی برای خود زندانیان از یک سو و کاستن از مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده های آنان از سوی دیگر میباشد و با ایجاد هر شغل جدید از هزینه های روانی و اقتصادی وارده بر جامعه در حوزه آسیب های اجتماعی کاسته شده و تحقق اصولی این مقوله مهم عامل حذف بازگشت مجرمین به چرخه جرم خواهد بود .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*