اخبار کوتاه

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور بر معنویت سربازان وظیفه تاکید کرد

سردار محسن ایزد خواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور درهمایش ارتقا ءسطح سلامت روان و توسعه مهارت های معنوی و زندگی در جمع سربازان وظیفه زندان های استان همدان بر معنویت سربازان وظیفه تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،همایش یک روزه ارتقا ءسطح سلامت روان و توسعه مهارت های معنوی و زندگی ویژه سربازان وظیفه زندان های استان همدان با حضور حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان ،سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور ،فرماندهان یگان حفاظت اداره کل و زندان های استان و جمعی از سربازان وظیفه در سالن آمفی تئاتر اداره کل زندان های همدان برگزار شد .

در این همایش سردار ایزدخواه ضمن قدردانی از زحمات مدیر کل زندان های همدان و کارکنان وی در برگزاری همایش گفت : استان همدان اولین  استانی است که این همایش ویژه را برای سربازان وظیفه اجرا کرده است .

وی افزود : این همایش ها با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای سربازان وظیفه برگزار می شود وسربازان وظیفه به  عنوان امانت در اختیار ما گذاشته شده اند .

 

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر معنویت سربازان وظیفه تاکید کرد و افزود :۵۱درصد شهدای دوران دفاع مقدس سربازان انقلاب  بودند که در عملیات ها شهید شدند و سربازان در طول تاریخ همیشه حماسه آفرین بودند .

وی در جمع سربازان وظیفه بر بازرسی های دقیق ، انجام وظایف محوله سربازان وظیفه،پر کردن اوقات فراغت سربازان وظیفه ،تقویت تجهیزات در زندان ها ، آموزش مستمر به سربازان وظیفه در مواجهه با مواقع اضطراری وتوسعه نظم و امنیت در زندان ها تاکیدکرد .

 

سردار ایزد خواه در ادامه  به تشریح وظایف و مأموریت های یگان حفاظت پرداخت و گفت :در صورتی که یگان حفاظت در زندان های کشور در سه واحدشامل واحد پاسداری و نگهداری  ،واحد  اعزام و بدرقه و واحد واکنش سریع سازماندهی شوند با عنایات الهی آسیب ها در زندان به حداقل خواهد رسید .

 

 

سردار ایزد خواه در ادامه افزود : برگزاری همایش  صیانت و آموزش سربازان اداره کل زندان های استان همدان برابر با تدبیر و رهنمودهای جناب آقای دکتر جهانگیر در همایش سراسری مدیران کل سیاستگذاری و برگزار شد .

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور خاطر نشان کرد : امیدواریم سایر ادارت کل برابر با تدبیر و تاکید ریاست محترم سازمان در جهت برگزاری این گونه همایش ها اقدام وشاهد کاهش آسیب  هاو ناهنجاری ها باشیم .

وی ادامه داد : در نهایت سربازان که به عنوان امانت در زندان ها مشغول به خدمت می باشند با آرامش ،صحت و سلامتی کامل خدمت مقدس سربازی خود را به پایان برسانند.

در ادامه حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان به نقش سرباز از دیدگاه حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت : حضرت می فرمایند : برگزیده ترین فرماندهان سپاه تو ، کسی است که از همه بیشتر به سربازان کمک رساند.

محمد یاری افزود  :این سومین همایشی است که  برای سربازان وظیفه زندان های استان همدان برگزار شده است وبرگزاری این گونه همایش ها برای سربازان وظیفه هم در طول خدمت وهم در زندگی شخصی آن ها بسیار تاثیر گذار است.

مدیر کل زندان های همدان در بخش دیگری از سخنان خود ،پرداخت حقوق سربازان وظیفه به طور کامل ،پرداخت جیره استحقاقی و ارائه آموزش های فنی و حرفه ای برای سربازان وظیفه را از اهم  اقداماتی  برشمرد که برای سربازان وظیفه زندان های استان انجام شده است .

محمد یاری به آموزش فنی و حرفه ای برای سربازان وظیفه اشاره کرد و یاد آور شد : سربازان وظیفه زمانی که مهارت های  فنی و حرفه ای  را فرا می گیرند  زمینه اشتغال آن‌ها پس از پایان خدمت هموارتر خواهد شد .

 

این همایش یک روزه که با استقبال خوب سربازان وظیفه همراه بود سربازان وظیفه نکات آموزشی لازم را فرا گرفتند .

در این همایش نقوی کارشناس ارشد رایانه پلیس فتا به ارائه مباحثی در خصوص آسیب های فضای مجازی ونادری کارشناس اداره مشاوره نیروی انتظامی به مباحثی در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای سربازان وظیفه پرداخت .

در پایان این همایش از تعدادی از سربازان ساعی  اداره کل زندان های استان همدان نیز قدردانی شد .

 

گفتنی است همچنین جلسه ای نیز با حضور فرماندهان یگان حفاظت زندان های استان برگزار که در طی این جلسه فرماندهان یگان حفاظت  مسائل ، مشکلات و پیشنهادهای خود را مطرح و رهنمودهای لازم از سوی سردار ایزد خواه به آن ها ارائه شد ودرپایان این بازدید یک روزه  همچنین فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور از بازداشتگاه همدان بازدید و در جریان اقدامات انجام شده این مجموعه قرار گرفت .

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*