اخبار کوتاه

در نشست مدیرکل زندان‌ها با استاندار سمنان مطرح شد؛ جلب رضایت شاکیان زندانیان بی‌بضاعت

مدیرکل زندان‌های استان سمنان در دیدار با سیدشهاب الدین چاوشی استاندار سمنان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو، از حسن توجه وی درخصوص مسائل زندان‌های استان قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان در این دیدار که با همراهی جمعی از مسئولین زندان‌های استان در استانداری انجام پذیرفت، با تشکر از حسن نظر استاندار و معاونین وی، به ارائه گزارش مختصری از روند افزایش زیربنای پروژه زندان جدید سمنان پرداخت.

باهنر با اشاره به دیدارهای خود و مسئولان زندان از خانواده زندانیان نیازمند، اظهار کرد: در راستای تاکیدات ریاست سازمان زندان‌های کشور در خصوص دلجویی از خانواده زندانیان، این دیدارها در سطح استان به ویژه در روزهای پایانی سال گذشته و ایام نوروز با هدف رسیدگی به مشکلات این خانواده‌ها صورت گرفته است.

وی در ادامه از پیگیری و مساعدت استاندار در خصوص افزایش بخشی از اعتبارات هزینه‌ای زندان‌ها تشکر و قدردانی کرد و مساعدت‌های این مقام ارشد اجرایی استان را بسیار راهگشا دانست و اظهار امیدواری کرد، این اعتبارات پایدار بماند.

استاندار سمنان نیز در این دیدار، ضمن عرض تبریک نوروز و ایام ولادت باسعادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، اشتغال زندانیان را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: تلاش شما در توسعه اشتغال مددجویان هم از منظر کاهش آسیب و پر کردن اوقات فراغت زندانیان و هم کمک به اقتصاد خانواده‌های آنان از ارزش بالایی برخوردار است و انشاءالله در سال جدید هم در پیشبرد این امر موفق خواهید بود.

دکتر سیدشهاب الدین چاوشی همچنین با اشاره به ضرورت جلب مشارکت خیرین استان برای کمک به خانواده زندانیان و نیز آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد اظهار کرد: همکاری مردم نیکوکار استان با انجمن‌های حمایت زندانیان و ستاد مردمی دیه، امری خداپسندانه است و ضمن کمک به این قشر آسیب‌دیده و نیازمند، تاثیر زیادی در جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در بین همسران و فرزندان زندانیان خواهد داشت.

وی با تاکید بر استمرار مساعدت‌های استانداری در سال جدید به زندان‌های استان در امر تامین امنیت و خدمت‌رسانی به مددجویان و خانواده آنها، در خصوص پیگیری برای جلب رضایت شاکیان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی زندانیان بی‌بضاعت قول مساعد داد.

استاندار سمنان در پایان با تاکید بر ضرورت تسریع در اتمام پروژه زندان جدید سمنان اظهار کرد: انشاءالله با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان، انتقال این زندان در سال‌جاری محقق شود تا علاوه بر ارتقای امنیت شهر، تلاش مسئولان زندان در اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی زندانیان در فضای جدید به ثمر بنشیند.

در این دیدار، حجت‌الاسلام قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان، فدوی رئیس زندان سمنان، معینیان رئیس حفاظت و اطلاعات، حیدریان رییس امور مالی و کارشناس بودجه، دهرویه رئیس اداره بازرسی و خانزاده ذیحساب اداره کل زندان‌های استان، باهنر را همراهی می‌کردند.

شایان ذکر است: مدیر کل و مسئولان استان پس از این دیدار، به صورت جداگانه با محمد همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان و سعید ناجی معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان دیدار و گفتگو کردند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*