اخبار کوتاه

دکتر جهانگیر در دیدار با کارکنان سازمان زندان ها: خدمت در زندان ها و کمک برای نجات انسان ها موجب رشد ابعاد معنوی و انسانی فرد می شود

دکتر جهانگیر در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان زندان ها گفت: فصل بهار همانگونه که طبیعت را تازه می گرداند باید زمینه تغییر دلها را هم فراهم نماید.

رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: همه ما باید از این تحول در طبیعت و بیداری و زنده شدن دوباره طبیعت و درختان درس زندگی بگیریم. چرا که وقتی که درختان اینچنین به زندگی بازمی گردند انسانها به طریق اولی باید بیداری واقعی را تجربه کنند.

وی با اشاره به روایات و احادیث مختلف و آرای صدرالمتالهین عنوان کرد: بزرگان گفته اند دو نوع بیداری داریم، ظاهری و واقعی.ما سه بار در طول عمرمان بیدار می شویم. یک بیداری همزمان با تولد اولیه انسان است که از یک دنیای ظلمانی وارد یک دنیای نورانی می شویم. این بیداری یک بیداری اجباری است.

دکتر جهانگیر در ادامه افزود: بیداری اجباری دوم، بیداری پس از مرگ است که برای همگان رخ خواهد داد هر چند برای کسانی که اعمال شایسته ندارند این بیداری خوش آیند نیست.

وی ادامه داد: بیداری سوم بیداری اختیاری است که برای اغلب ما از سن تکلیف آغاز می شود و برای بزرگان دین و انبیاء الهی همزمان با بیداری تولد آغاز می شود.

رئیس سازمان زندان ها گفت: از آغاز این بیداری اعمال ما هدفمند می شوند و همه ما باید با نگاه به زندگی تغییراتی را که در زندگی مان رخ می دهد را رصد کنیم اگر زندگی ما رو به رشد و تعالی بود یعنی در بیداری بسر می بریم ولی اگر امروزمان با دیروز فرقی نداشت یعنی همچنان در خواب هستیم.

مشاور رئیس دستگاه قضا با بیان ضرورت توجه به اعمال و رفتارها گفت:ما باید به طور دائم احوال درونی خودمان را مورد بازبینی قرار دهیم و نسبت به ارزش ها و دین مان حساس باشیم.

دکتر جهانگیر در ادامه اظهار داشت: برنامه ریزی و انجام فعالیت ها بر مبنای نظم و انضباط یکی از ضرورت های جامعه ماست که باید همه ما در تمام شئون زندگی به آن اهتمام ورزیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه بیان کرد: برنامه ریزی یکی از پیش شرط های تحقق بیان به حق مقام معظم رهبری«مدظله العالی» در نامگذاری امسال تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی، تلاش و کوشش جدی و دوری از تنبلی و سستی باعث رشد و توسعه کسب و کار ایرانی و شکوفایی بازارهای داخلی و به طبع آن توسعه اشتغال و از بین رفتن بیکاری به عنوان یکی از ریشه های جرم در جامعه خواهد بود.

دکتر جهانگیر در بخش دوم سخنان خود با اشاره به عملکرد سازمان زندان ها در سال گذشته گفت: اعتقاد بنده این است که خدمت کردن به زندانیان باعث رشد معنوی و انسانی می شود و باید تلاش کنیم بیش از پیش شرایط لازم را درمحیط زندان ها برای اصلاح و تربیت زندانیان فراهم نماییم.

وی گفت: هر قدم که برای بازگردان زندانی برای بازگشت به زندگی شرافتمندانه برداریم اثر نیکوی آن را در همین زندگی خواهیم دید.

رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: در سال گذشته برای تامین بودجه مصوب سازمان زندان ها تلاش های بسیاری صورت گرفت تا بخش قابل قبول بودجه تخصیص یابد. هرچند سقف بودجه این سازمان پایین است ولی این مشکل مانع خدمات سازمان زندان ها نگردیده است.

این مقام ارشد قضایی ادامه داد: در بخش نیروی انسانی با کمبود نیرو مواجه هستیم به طوری که پنجاه درصد پست های سازمانی ما خالی است و این بدان معناست که هر کارمند سازمان زندان ها به اندازه دو نفر فعالیت می کند.

وی بیان کرد: بهداشت و درمان و ارائه خدمات درمانی به زندانیان یکی از فعالیت های مهم در زندان هاست و باید جامعه پزشکی شاغل در زندان ها نسبت به وضعیت سلامت زندانیان و مداوای آنان حساسیت بیشتری داشته باشند.

دکتر جهانگیر با تاکید بر ضرورت آموزش در زندان ها گفت: باید برنامه های آموزشی و کارایی مربیان و خروجی کار آنها مورد نظارت و ارزیابی بیشتری قرار گیرد و نسبت به فعالیت هایمان تعصب داشته باشیم.

دکتر جهانگیر در بخش پایانی سخنان خود گفت: متاسفانه امروز در منطقه خاورمیانه کشورهای مختلف دچار ناامنی و جنگ داخلی هستند اما به برکت خون شهدا و انفاس قدسی حضرت امام خمینی(ره) و رهبر عزیزمان امروز شاهد امنیت و آرامش در کشورمان هستیم و این یک نعمت بزرگ است که امیدوارم همه ما قدر این نعمت ها را بدانیم.

وی افزود: امیدوارم در سالجاری همه ما در تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمت به مردم موفق باشیم.

انتهای پیام./

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*