اخبار کوتاه

تفاهم نامه همکاری میان ادارات کل منابع طبیعی و زندان‌های استان سمنان به امضا رسید

تفاهم‌نامه همکاری ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری و زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان با هدف انجام اقدامات مشترک به منظور نگهداری، احیاء و اصلاح عرصه‌های منابع طبیعی و کمک به اشتغال زندانیان توسط مدیران کل این دو دستگاه امضا و مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، این تفاهم نامه در راستای تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و بر اساس ظرفیت‌های قانونی اصل ۴۴ قانون اساسی و با توجه به لزوم افزایش بهره‌وری بخش منابع طبیعی و با هدف کمک به اشتغال مددجویان توسط محمود باهنر مدیر کل زندانها و عیلنقی حیدریان مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان منعقد و مبادله شد.

در راستای این تفاهم‌نامه اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان متعهده شده در خصوص ساماندهی و معرفی مددجویان واجد شرایط در سراسر استان جهت شرکت در پروژه‌های مشترک احیایی و برنامه‌های آموزشی، اجرای عملیات حفاظتی و احیای عرصه‌های منابع طبیعی و نیز همکاری در برگزاری مراسم هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اقدام نماید.

همچنین تعهد اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز در خصوص بکارگیری مددجویان واجد شرایط در انجام پروژه‌ها و طرح‌های تولید نهال، بیانبان‌زدایی، تولید بذر، کاشت گیاهان دارویی و …، پرداخت هزینه‌های خدمات ارائه شده توسط مددجویان در طرح‌های مرتبط، برگزاری دوره‌های آموزش مرتبط با موضوعات منابع طبیعی برای زندانیان و معرفی مربیان با ارائه گواهی‌نامه مهارت و کمک به تامین نهاده‌ها و ملزومات مورد نیاز جهت عملیات احیایی و اصلاحی از دیگر موضوعات این تفاهم نامه و محورهای همکاری است.

دو دستگاه در این تفاهم‌نامه متعهد شده‌اند مشترکا نسبت به نظارت و ارزیابی بر فعالیت‌های انجام گرفته در سطوح استانی و شهرستانی حداقل هر شش ماه یک بار اقدام نموده و گزارش آن را تدوین نمایند.

در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دو دستگاه، باهنر مدیر کل زندان‌های استان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) با تاکید بر حفظ منابع طبیعی کشور، به ضرورت توجه مسئولین مربوطه به این امر توجه داد‌ه‌اند، اظهار کرد: ایشان در فرمایشات خود درخت و گیاه را برای کشور و مردم بسیار ضروری دانسته‌اند و تاکید کرده‌اند که هرچه بیشتر بایستی در این زمینه کار شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت اشتغال زندانیان عنوان داشت: توسعه اشتغال مددجویان ضمن اینکه زمینه‌ساز کاهش آسیب در زندان‌ها می‌باشد، شرایط کسب درآمد پایدار توسط مددجویان را فراهم می‌کند و آنها می‌توانند ازین طریق به  اقتصاده خانواده‌های خود کمک کنند.

باهنر با بیان اینکه رویکرد سازمان زندان‌ها گسترش اشتغال مددجویان در خارج از زندان است و در این خصوص طرح‌های مختلف در دست بررسی و اجرا می‌باشد، خاطرنشان کرد: جا دارد از مراجع محترم قضایی استان به‌ویژه دادستان‌های محترم که همواره ما در این مسیر مورد حمایت قرار داده‌اند تشکر و قدردانی کنم.

حیدریان مدیرکل منابع طبیعی سمنان نیز ضمن خوش‌آمد گویی به مسئولین زندان‌های استان ابراز کرد، حفاظت از منابع طبیعی را حائز اهمیت حیاتی دانست و گفت: امیدواریم در نتیجه این همکاری گامی رو به جلو در مسیر احیای منباع طبیعی و بیابان‌زدایی در استان حاشیه کویر سمنان برداشته شود.

وی اضافه کرد: انشاءالله با اجرای مفاد این تفاهم‌نامه ضمن کمک به اشتغال زندانیان، با اعزام مربیان خبره کارگاه‌های ویژه مددجویان برگزار خواهد شد .

گفتنی است در این مراسم حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی معاون اصلاح و تربیت، هادی دهرویه رییس اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان و خانم اکرم میرحاج رئیس اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*