اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های ایلام با مدیرحوزه های علمیه استان با هدف تقویت باورهای اعتقادی زندانیان

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های ایلام با حجه الاسلام و المسلمین مرادبیگی مدیر حوزه های علمیه استان دیدار کرد.
کشوری بیان داشت: بهره مندی از ارشادات علمای دینی و مذهبی در راستای تقویت و ارتقاء سطح باورهای اعتقادی زندانیان می تواند مسیر اصلاح و تربیت زندانیان را بیش از پیش هموارتر کرده و زندگی به خطا رفته زندانیان را احیاء کند.
وی گفت: یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در کاهش آسیب های اجتماعی و جرایم، تأثیرات آموزه های دینی، مراسم و مناسبت های خاص مربوط به آئین اسلام می باشد. همانگونه که جامعه بدون انسان های متفکر و اندیشمند معنا ندارد، می توان گفت جامعه متعالی بدون انسان های برخوردار از آموزه های دینی از مفهوم و اصالت پایدار خود تهی می شود.
کشوری عنوان نمود: آنچه موجب بقا و تداوم ارزش ها و هنجارهای اجتماعی می شود نوع تربیت، فرهنگ و باورهای دینی است که درافراد آن جامعه به وجود می آید تا در بهترین شرایط زمینه رشد آنان فراهم شود و در این میان، جامعه زندانیان از این قاعده مستثنی نیست.
حجه الاسلام والمسلمین مرادبیگی مدیر حوزه های علمیه استان ضمن تقدیر از تلاش مسئولین زندان های استان در راستای اصلاح و بازپروری زندانیان و رفع مشکلات آنها، بیان داشت: یکی از مولفه هایی که می بایست در جوانان و بیشتر در زندانیان تقویت شود، انس با اهل البیت علیهم اسلام است که در نهایت به معرفت و شناخت فرد از خود و خدا منتج می گردد.
ایشان افزود: شخصیت بخشی به زندانیان و حل مشکلات آنها در کنار حفظ کرامت انسانی ، بستر بازسازی شخصیتی و بازگشت سالم آنها به جامعه را فراهم می کند. حجه الاسلام والمسلمین مرادبیگی راه رهایی از بند نفس و هدایت به صراط مستقیم را در گرو انس با مسائل مذهبی ، دینی و اهل بیت علیهم سلام دانست و خواستار ترویج و توسعه هر چه بهتر مبانی دین مبین اسلام برای زندانیان شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*