اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های ایلام در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان: سلامت جسمی و روحی زندانیان متضمن سلامت اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های ایلام در دیداری با دکتر همتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ، سلامت جسمی و روحی زندانیان را حائز اهمیت دانست.
در این دیدار مسئولین و کارشناسان زندان های استان و دانشگاه علوم پزشکی نیز حضور داشتند و کشوری در ابتدا با اشاره به شغل سخت زندانبانی ، چالش ها و مسئولیت سنگین آن، بیان داشت: زندانیان با توجه به شرایط و مشکلاتشان نیاز به حمایت و مساعدت دارند و تلاش کارکنان سنگر اصلاح و تربیت نیز در همین راستا بوده که با رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی، درصدد برطرف کردن مشکلات آنها و خانواده هایشان هستند.
کشوری عنوان نمود: در زندانبانی اسلامی به جسم و روح زندانی توجه ویژه ای شده است و به همین منظور برنامه های مدون و هدفمندی تدوین شده است که در سطح زندانها پیاده سازی می شود. وی اذعان داشت: هدف اصلی سازمان زندان ها اقدام لازم به منظور تربیت و اصلاح و درمان مجرمان است، لذا به کارگیری راهبردهای مشاوره ای ، روان درمانی و بهداشتی نیز در راستای ایفای این نقش مهم تلقی می گردد، بنابراین در محیط زندان و دوران تحمل کیفر می توان به زندانیان کمک کرد تا توانمندی های لازم برای تبدیل شدن به یک فرد کارآمد را به دست آورند.
مدیرکل زندان های ایلام در ادامه گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان همواره حامی و دست یارای زندانبانان در امر بهداشت و درمان زندانیان بوده است و قطعاً بهره مندی از تجهیزات، آموزش ها و تعامل مطلوب با هدف بازپروری و سالم سازی زندانیان ، نتیجه بخش خواهد بود و به بازگشت شرافتمندانه آنها به جامعه منجر خواهد شد.
دکتر همتی نیز با اشاره به توجه ویژه خود به زندانیان و وضعیت آنها، برای برگزاری کلاس های آموزشی مستمر و تخصیص تجهیزات پزشکی به زندانها، اعلام آمادگی نمود و گفت: ازجمله اهداف دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی، آگاهی دادن و تغییر نگرش صحیح نسبت به سلامت و بیماری در بین زندانیان و سوق دادن زندانیان به سمت رفتارهایی است که موجب کاهش خطر بیماری ها و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر می شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*