اخبار کوتاه
دیدار مددکاران زندان‌های استان با محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان

مدیر کل زندان‌های استان سمنان: مددکاران حضرت علی (ع) را الگوی خود قرار دهند

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با اشاره به اینکه مددکاری یک خدمت حرفه‌ای است، بیان داشت: مولای متقیان حضرت علی (ع) به عنوان بزرگ مددکار جهان الگوی همه مددکاران است و مددکاران باید از این الگوی ارزشمند بهره بگیرند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در نخستین گردهمایی مددکاران زندان‌های استان سمنان اظهار داشت: شما مددکاران زندان‌ها می‌توانید با بهره‌گیری از توان علمی و تجربیات خود قشر آسیب‌دیده زندانیان را به موقعیت و شرایط خودشان آگاه کرده و بخشی از مشکلات آنها را برطرف سازید.

وی با اشاره به گستره وسیع  وظایف مددکاران از ارتباط با مددجو تا مجموعه اجتماع و محیط بیرون از جمله خانواده مددجو، شکات، مراجع قضائی، مسئولین زندان و سایر مؤسسات حمایتی عنوان داشت: مددکاران به‌عنوان پل ارتباطی مددجویان از زندان با محیط خارج می‌توانند از بروز آسیب‌های مختلف پیشگیری کنند و در آماده‌سازی زندانیان برای بازگشت شرافتمندانه به جامعه تاثیرگذار باشند.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با بیان اینکه انگیزه خدمت به همنوعان در فطرت انسان نهفته است، خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) به عنوان بزرگ مددکار جهان الگوی همه مددکاران است و مددکاران باید در ارائه خدمات و رسیدگی به مددجویان از این الگوی ارزشمند بهره بگیرند.

این مقام قضایی استان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم تسلط کامل مددکاران زندان‌های استان به قوانین و مقررات، به آنان توصیه کرد مجددا شرح وظایف مددکاری آیین‌نامه مددکاری و همچنین کلیه بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به مددکاری و کاهش جمعیت کیفری را مطالعه کنند تا بتوانند از ظرفیت آنها استفاده کنند.

باهنر با تاکید بر اهمیت تعامل با مراجع قضایی در جهت خدمت‌رسانی بهتر به مددجویان تاکید کرد: کلیه مددکاران زندان‌ها بایستی تعامل و همکاری بیشتر و بهتری با مراجع محترم قضایی جهت رفع مسائل و مشکلات زندانیان داشته باشند.

وی با اشاره به ضرورت توضیح شرایط و ضوابط وام خود اشتغالی برای زندانیان در آستانه آزادی، خواستار مراجعه و تعامل کلیه مددکاران زندان‌های تابعه به شعبات بانک عامل در شهرستان‌ها به منظور پرداخت وام خوداشتغالی به مددجویان شد.

مدیر کل زندان‌های سمنان در پایان بر انجام پیگیری‌های لازم و مستمر در خصوص کمک به آزادی زندانیانی که با قرار کفالت و یا وثیقه به زندان معرفی گردیده‌اند و همچنین وضعیت زندانیانی که مبلغ رد مال آنها مشخص نشده تاکید کرد و خواستار ارائه گزارش اقدامات انجام شده در این خصوص به اداره کل شد.

گفتنی است در این گردهمایی سبحانی رییس مرکز مراقبت بعد از خروج استان، جمالی مددکار زندان مرکزی سمنان، برندک مددکار زندان گرمسار، امیراحمدی مددکار زندان گرمسار، مقیسه مددکار اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی و خانم شکری مددکار زندان مرکزی سمنان حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*