اخبار کوتاه
آیت الله معلمی در جلسه مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات زندانهای مازندران
آیت الله معلمی در جلسه مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات زندانهای مازندران

آیت الله معلمی : بازپروری زندانیان با برنامه های تربیتی و احیاء مسائل اعتقادی و اخلاقی در زندان ارزشمند است

 

آیت الله معلمی نماینده استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری بازپروری زندانیان با برنامه های تربیتی و احیاء مسائل اعتقادی و اخلاقی در زندان را ارزشمند خواند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، آیت الله معلمی نماینده استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری در جلسه گردهمای مسئولین فرهنگی زندانهای استان مازندران بیان کرد، نظام ما با نظامهای دیگر کشورها متفاوت است .

وی افزود، در نظام ما برای بازپروری مددجویان برنامه های اصلاحی وتربیتی پیش بینی شده وبنحو احسن اجراء می شود .

امام جمعه شهرستان قائمشهرتصریح کرد، در نظام دیگر کشورها به موضوع اصلاح و تربیت در زندانها هیچ توجهی نمی شود شاید برای سرگرمی زندانیان یک دستگاه تلویزیون در بندهای محکومین قرار بدهند .

آیت الله معلمی بیان کرد، ما بر اساس آیات قرآن برای هدایت خود ودیگران تلاش میکنیم و این بزرگترین سرمایه ای است که ما در اختیار داریم و دیگر ادیان ندارند.

وی اضافه کرد، سرمایه ما همین ادعیه های منقوله از ائمه و معصومین (علیهم السلام) است و در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و ماه خود سازی وبندگی است.

آیت الله معلمی اظهارداشت، در برنامه های ماه رمضان برای زندانیان آیات مربوط به معاد وکیفر گناهان را بیان کنید وبه آنها امید بدهید تا به رحمت الهی امیدوار بشوند.

وی افزود، ماه رمضان ماه قرآن است باید قرآن را تلاوت کنیم وحق تلاوت را که همان درست خواندن وعمل کردن به دستورات آن است، اداء نماییم و اگربه این موضوع توجه نکنیم خسران و ضرر جبران نشدنی می بینیم .

نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان بیان کرد، بهترین ابزار تربیتی همین قرآن است و برای هدایت اول باید به تهذیب نفس توجه کرد و از آلودگی دنیوی پاک شد، بعد از خدا هدایت بخواهیم.

وی افزود، آنهایی که گرفتار زندان می شوند نوعا گرفتارند و ما نباید مایوس شویم و امید به اصلاح آنها نداشته باشیم ، بلکه باید با بهره گیری از مفاهیم قرآنی دلها را جلاء داده و به احیاء مسائل اخلاقی و اعتقادی بپردازیم . /

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*