اخبار کوتاه
حضور مدیرکل زندانهای مازندران در نشست مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات زندانهای استان
حضور مدیرکل زندانهای مازندران در نشست مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات زندانهای استان

مدیرکل زندانهای استان مازندران : توسعه فعالیتهای فرهنگی نقش بسزایی در اصلاح و تربیت زندانیان دارد

 

مدیرکل زندانهای استان مازندران در نشست مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات زندان بر توسعه فعالیتهای فرهنگی در جهت اصلاح و تربیت زندانیان تأکید کرد.

علی اکبر غفاریان در نشست مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات زندانهای استان مازندران بیان کرد، انسانها با فطرت پاک آفریده شده اند و خداوند سبحان همه چیز را خوب و زیبا آفرید.  

وی افزود،  عیوب و نواقص همه ارضی هستند و در پی علت و معلولی به وجود می آیند ، اگر علتها را از بین ببریم، معلول ها رهایی خواهند یافت.

غفاریان اضافه کرد، اکثر ناهنجاریهای  اجتماعی بر مبنای شرایط خانوادگی و شرایط محیطی به وجود می آیند و خانواده و محیط نقش مستقیم در سلامت اجتماع دارند.

مدیرکل زندانهای استان مازندران افزود، اگر شرایط خانوادگی و محیطی خوب نباشد، فرزندان از خصلتهای انسانی فاصله می گیرند و مشکلاتی برای خود و خانواده و حتی جامعه فراهم می کنند.

غفاریان بیان کرد،  تربیت خانوادگی و محیط اجتماعی دو علت اساسی و مهم در رشد یک جامعه است .

وی همچنین افزود، توسعه فعالیتهای فرهنگی و تربیتی نقش به سزایی در اصلاح و تربیت زندانیان دارد و ما هم وظیفه داریم نسبت به این موضوع دغدغه های بیشتری داشته باشیم .

علی اکبر غفاریان اظهارکرد، مسئولین فرهنگی در زندانها باید به امر به معروف و نهی از منکر توجه داشته و با نقش مصلح محیطی صمیمی و شاداب در زندانها بوجود آورند.

مدیرکل زندانهای مازندران یکی از مهمترین نکات اصلاحی و تربیتی در زندانها را تفهیم زندانیان به پذیرش اشتباه خود دانست و پس از آن زندانیان را برای توبه و بازگشت به جامعه آماده کنید.

وی همچنین بیان کرد، مسئولین فرهنگی ضمن تسلط برعلوم روانشناسی باید از جامعه هدف خود شناخت کامل داشته باشند .

حضور فعال در شورای طبقه بندی ، تدوین برنامه آموزشی هدفمند احکام و مسائل عقیدتی برای زندانیان جوان و سربازان وظیفه ، عدم تبلیغ سیاسی بر له و علیه کسی در زندان از جمله دیگر مسائلی بود که در این نشست به آن اشاره شد.

همچنین در خاتمه بند جدید زندان قائمشهر با حضور مدیرکل زندانهای استان مازندران و مسئولین فرهنگی زندانها افتتاح گردید ./

حضور مدیرکل زندانهای مازندران در نشست مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات زندانهای استان

حضور مدیرکل زندانهای مازندران در نشست مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات

افتتاح بند جدید در زندان قائمشهر

ا

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*