اخبار کوتاه

آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها و امام جمعه قم از زندان قم بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ، آیت الله سید محمد سعیدی باحضور  ،حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان ،حجت الاسلام خلیلی رئیس دادگستری استان وجعفری معاون قضایی دادگستری استان از کانون اصلاح وتربیت وبند قرآنی زندان قم بازدید نمودند.

در این بازدید آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س)در جمع زندانیان زندان قم گفت: انجام کارهای فرهنگی در ندامتگاه ها اهمیت زیادی دارد که مسئولان مربوطه باید اهتمام ویژه ای در این عرصه داشته باشند.

امام جمعه قم ماه شعبان را ماه رسول گرامی اسلام (ص) دانست و افزود: پیامبر اسلام (ص) رحمت للعالمین است، به همین دلیل باید از حضرت مدد گرفت و برای ورود به ماه رمضان به ایشان تمسک کرد چرا که ایشان کلید نجات انسان بوده و مشکلات روحی و روانی را حل می کند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) با بیان اینکه در عصر کنونی توسل به حضرت ولی عصر (عج) وظیفه ویژه ای است، تاکید کرد: همه مسلمان باید نسبت به توسل و تمسک به اهل بیت (ع) اهتمام داشته باشند.

وی عنوان کرد: هر مومنی باید به امام زمان خود توسل پیدا کند و به دلیل اینکه امام زمان ما اکنون حضرت مهدی (عج) است، از این رو باید به حضرت توسل کنیم.

آیت الله سعیدی ادامه داد: اگر بخواهیم مشکلات برطرف شود، باید همه ما اعم از مسئولین و مردم به امام عصر (عج) توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی توجه به امام عصر (عج) را دارای اقسامی دانست و تصریح کرد: توجه به امام عصر (عج) دارای اقسامی از جمله سلام دادن به حضرت، صدقه دادن، زیارت کردن، قرائت قرآن و از همه مهمتر عمل به کارهایی است که اهل بیت (ع) از ما خواسته اند.

امام جمعه قم عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید همه پیامبران باید دو کار از جمله عبادت خداوند و اجتناب از طاغوت را برای مردم ترویج و تبیین کنند.

وی قرائت قرآن و برگزاری مراسمات از سوی زندانی ها را کار ارزشمندی دانست و خاطرنشان کرد: باید این کارها را به امام زمان (عج) هدیه کرد، چرا که امام زمان (عج) به ما نیاز ندارد بلکه این ما هستیم که به امام زمان (عج) احتیاج داریم.

آیت الله سعیدی به برگزاری مراسم هایی از جمله زیارات ائمه (ع) در زندانها اشاره و تصریح کرد: دو نوع زیارت برای افرادی که مایل به انجام آن هستند وجود دارد زیارت نخست زیارت از نزدیک حرم اهل بیت (ع) و امام زاده ها است و زیارت دوم زیارت از راه دور بوده که مسئولان زندانها می توانند این زیارات را برای زندانی ها برگزار کنند.

وی با بیان اینکه هدف از خلقت انسان ها گوش به فرمان خداوند بودن است، عنوان کرد: هوای نفس مانع از انجام عمل به فرمان خداوند می شود، پیامبر گرامی اسلام (ص) در روایتی می فرماید، بدترین دشمن انسان هوای نفسی است که در درون انسان ها وجود دارد.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) هوای نفس را وسوسه انگیر دانست و خاطرنشان کرد: انسان باید مواظب اعمال خود باشد چرا که هوای نفس می تواند انسان را از خداوند دور کند.

گفتنی است در این بازدید حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان ضمن ارائه گزارش از اقدامات وفعالیتهای فرهنگی وقرآنی در زندانهای استان  وهمچنین خیر مقدم حضرت آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدسه حضرت معصومه (س)وحجت الاسلام خلیلی ریاست دادگستری استان وجعفری معاون قضایی دادگستری استان ،درخواست بهره مندی ازبرکات مادی ومعنوی آستان مقدسه حضرت معصومه (س)درزمینه اعزام سخنرانان ،مبلغین واعزام قاریان برجسته در ماه مبارک رمضان برای برگزاری محافل قرآنی ودیگر بهرمندی از فیوضات حرم حضرت معصومه (س) را داشتند  گفتنی است در این مراسم مدیر کل زندانهای استان ازحمایتها وتعاملات قضایی دادگستری استان به ویژه حجت الاسلام خلیلی رئیس دادگستری استان تقدیر وتشکر نمودند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*