اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: باتوجه به نیاز بازار کار به مددجویان آموزش داده شود

مدیرکل زندان های هرمزگان بر نیازسنجی و شناسایی پتانسیل و ظرفیت های بازار کار تاکید کرد و گفت: باید باتوجه به نیاز بازار کار، به مددجویان آموزش های شفلی داده شود.

علی استادی در کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان افزود: در بخش های کشاورزی و آبزی پروری، هرمزگان ظرفیت های بسیار خوبی دارد و باید با برنامه ریزی مناسب و شناسایی استعدادهای مددجویان، زمینه را برای آموزش آنان فراهم کرد.

وی بیان داشت: باید از ظرفیت های استان برای اشتغال و حرفه آموزی مددجویان استفاده و آنان را برای ورود به بازار کار آماده کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان بر آموزش رشته های کوتاه مدت در زندان ها تاکید و تصریح کرد: باید با تعامل مناسب با مراکز فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و صنایع دستی، رشته هایی را آموزش داد که کاربرد زیادی داشته باشند و مدت زمان آموزش هم کوتاه باشد.

استادی خواستار برگزاری دوره های فنی و حرفه ای برای سربازان وظیفه هم شد و گفت: سربازان در طول مدت خدمت باید تحت آموزش مهارت های شغلی قرار بگیرند تا زمینه ای مناسب برای ورود آنان به بازار کار مهیا شود.

وی افزود: امسال سهم زندان های هرمزگان برای ایجاد اشتغال ۷۵۷ و آموزش مهارت های شغلی یک هزارو ۵۱۴ نفر است.

مدیرکل زندان های هرمزگان اظهار داشت: با توجه به زیرساختی که در زندان های استان فراهم شده، دستیابی به اهداف پیش بینی شده دور از دسترس نخواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*