اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد: ۶۰۰ نفر زندانی استان منتظرکمک های نیکوکاران و خیرین هستند

مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در دیدار با مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت گچساران از همراهی و مساعدت ایشان و کارکنان این شرکت در جشن گلریزان سال گذشته قدردانی نمود.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویرحمد اسماعیل جمیاری مدیر کل زندنهای استان در استمرار جلسات با مسؤلین دستگاههای مختلف ، در سفر به شهر دوگنبدان با صیدالی مدیر عامل شهرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در خصوص مشکلات فرا روی زندان و همچنین کمک به برگزاری جشن گلریزان و یاری رساندن به زندانیان جرئم غیر عمد تشکیل جلسه داد.
وی با توجه به موقعیت فعلی زندان گچساران و اینکه در وسط شهر و در مجاورت شرکت نفت واقع شده است، گفت: انتقال زندان گچساران به خارج از شهر در دستور کار سازمان زندانها قرار دارد که در صورت تامین اعتبار جهت ساخت و همچنین فروش زندان فعلی این امکان انجام خواهد گرفت، جمیاری اظهار داشت: اولویت واگذاری زندان فعلی بواسطه همجواری، با شرکت نفت است و چنانچه این شرکت اعلام آمادگی بکند ما با هماهنگی و اخذ مجوز این کار را پیگیری خواهیم نمود.
اسماعیل جمیاری در ادامه سخنان خود با اشاره به کثرت زندانیان جرائم غیر عمد تصریح کرد: وجود ۶۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان علاوه بر افزایش تراکم جمعیت کیفری باعث صرف هزینه های زیاد جهت نگهداری آنان می شود، ضمن اینکه پیامدهای زیادی متوجه خانه و خانواده این افراد و نهایتا بلاتکلیفی طلبکاران خواهد شد.
مدیر کل و نائب رئیس ستاد دیه استان افزود: خوشبختانه با حمایت و کمک خیرین و استفاده از منابع ستاد مرکزی دیه و دیگر کمکهای جذب شده در سال گذشته ۲۱۴ نفر زندانی جرائم غیرعمد با بدهی بیش از ۳ میلیارد تومان از زندانهای استان آزاد و به کانون خانواده و جامعه برگشته اند.
این مقام مسؤل زندانهای استان در ادامه شرط کاهش زندانیان و محکومین مالی را همت و مشارکت عمومی و کمکهای خیر خواهانه مردم نوع دوست و مهربان استان به خصوص همکاری و همراهی اشخاص حقیقی و حقوقی دانست و اظهار امیدواری کرد تا با کمک به آزادسازی زندانیان بدهکار نیازمند از دامنه آسیب ها ، تهدیدات و پیامدهای منفی این موضوع جلوگیری بعمل آید.
صیدالی مدیر عامل شر کت نفت گچساران نیز در این جلسه نسبت به موضوع جابجایی زندان به خارج از شهر ابراز خرسندی نموده و اظهار داشت: هر چند در بحث خرید زندان علاوه بر مشکلات اعتباری، مجوزی نداریم ولیکن چنانچه این موضوع در سطح سازمان زندانها و وزارت نفت پیگیری شود، مشکلات فرا روی زندان و شهر گچساران کاهش می یابد.
ایشان همچنین با ابراز تأسف و ناراحتی از وجود زندانیان مالی در زندانها گفت: خوشبختانه سال گذشته با تشریک مساعی کارکنان خیر و نیکوکاران این شرکت در جشن گلریزان ستاد دیه شرکت کردیم و مجددا اگر توفیقی حاصل شد، امسال نیز همکاران عزیز در این همایش خیرخواهانه حضور خواهند داشت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*