اخبار کوتاه

برگزاری مراسم «نسیم مهر» روز حمایت از خانواده زندانیان در اراک

برگزاری مراسم «نسیم مهر» روز حمایت از خانواده زندانیان در اراک

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اراک و مراسم روز نسیم مهر روز حمایت از خانواده زندانیان با حضور مسئولین و مدیران قضایی و اداری استان ، تعدادی از خیرین و خانواده زندانیان شهرستان اراک در سالن آیت ا.. اراکی کمیته امداد امام خمینی (ره) اراک برگزار شد.


در ابتدای این مراسم مدیر کل زندانهای استان مرکزی و نایب رئیس انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اراک با تشریح عملکرد انجمن در سال گذشته و تقدیر ار نهادها و دستگاه های حمیات کننده ای مموضوع گفت: با ورود افراد به زندان خانواده انها در جامعه دچار بحران های مادی و معنوی می شوند و برخورد نامناسب جامعه با ای نقشر آسیب پذیر و عدم جامعه پذیری رفع مشکلات آنها متاسفانه به تدریج در بعضی از خانواده ها زمینه بزهکاری و وقوع چرخه مجدد جرم را فراهم می نماید.
در ادامه عبدالهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز با اشاره به ضرورت برخورد با هنجارشکنی و بزه که جزء وظایف ذاتی دستگاه قضایی در جهت حفظ امنیت عمومی وآرامش جامعه میباشد گفت : تمامی تلاش دستگاه قضایی در این است که خانواده زندانیان کمتر درگیر مسائل جانبی شوند کلیه نهادهای حمایتی و اجتماعی ، دستگاه های اجرایی، نهادهای اجتماعی ، خیرین و …. مرتبط با موضوع حمایت از خانواده زندانیان موظف به کمک به خانواده زندانیان به عنوان قشری آسیب پذیر می باشند .
در ادامه مراسم چراغی مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان اراک ضمن ارائه گزارش فعالیت یکساله این انجمن پرداخت ، وی با بیان اینکه روز ۵ خرداد ماه به عنوام روز”نسیم مهر”، روز حمایت از خانواده های زندانیان نام گذاری شده است افزود: انجمن حمایت از زندانیان اراک با کمک های مادی جمع آوری شده در سطح شهرستان سعی میکند تا از بار مشکلات این خانواده ها بکاهد.
مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان اراک با ارائه گزارش مالی انجمن حمایت از زندانیان افزود : خیرین و مردم نوعدوست می توانند با واریز وجوه نقدی خود به حساب شماره ۰۱۰۲۳۴۳۰۸۰۰۰۸ بانک صادرات ، انجمن حمایت زندانیان این شهرستان را برای کمک به خانواده زندانیان یاری دهند.
مراسم روز نسیم مهر با اجرای برنامه های سخنرانی و برنامه مفرح نمایش و طنز جهت خانواده مددجویان ادامه یافت و همچنین پس از ارائه گزارش عملکرد یک ساله توسط بازرس انجمن و تقدیر از خیرین با رأی حاضرین ۲ نفر بازرس انجمن برای مدت یکسال انتخاب و معرفی شدند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*