اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی :۴۰ در صد خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان هستند

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی همزمان با ۵ خرداد جشن نسیم مهر در سینما بهمن شهرستان بیرجند برگزار شد.

مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان در مراسم بزرگداشت روز ملی نسیم مهر ، روز حمایت از خانواده زندانیان از برنامه ریزی برای برگزاری جشن گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد خبر داد و گفت : همزمان با سالروز ولاد ت با سعادت کریم اهل بیت (ع) جشن گلریزان استان خراسان جنوبی نهم خرداد ماه ساعت ۲۱ در محل سالن پیام مخابرات برگزار میشود .

هاشمی در جمع خانواده زندانیان با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۱۰۰ زندانی جرایم غیر عمد در زندانهای استان حضور دارند عنوان کرد :در سال گذشته ۱۰۹ زندانی جرایم غیر عمد از زندانهای استان با کمک ستاد دیه استان و خیرین آزاد شدند .

مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی در این مراسم گفت: روز ۵ خرداد به نام روز حمایت از خانواده زندانیان نامگذاری شده و اداره کل زندانهای استان با برگزاری این همایش ها تمام تلاش خود را بکار میگیرد تا بتواند فرهنگ اینکه خانواده زندانی مجرم نیست را در جامعه نهادینه کند .

هاشمی با اشاره به اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی خانواده زندانیان با کمک خیرین و نهادهای اجتماعی افزود:انجمن حمایت از زندانیان یکی از قدیمی ترین نهادهای حمایتی است که از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی دو وظیفه اصلی فراهم سازی زمینه اصلاح و بازپروری زندانیان و کمک به خانواده زندانیان  نیازمند را عهده دار است .  

او با بیان اینکه در استان خراسان جنوبی ۵ انجمن وظیفه کمک به خانواده زندانیان را برعهده دارند ،اظهار کرد : ۴۰ درصد خانواده زندانیان استان تحت حمایت این انجمن ها  قرار دارند .

مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان ادامه داد : در مجموع هزار و ۳۰۸ خانواده زندانی تحت پوشش انجمن های حمایت از زندانیان هستند که ۲ هزار و ۷۲۷ فرزند دارند.

هاشمی با اشاره به مشکلات خانواده های زندانیان عنوان کرد: با زندانی شدن سرپرست خانواده اعضای خانواده وی هم دچار مشکلات متعددی شده و احتمال بروز آسیبهای اجتماعی آنان بسیار زیاد است .

وی خاطر نشان کرد : به رغم انجام وظایف خطیر زندانبانی در راستای اصلاح و تربیت ، حفظ سلامتی و مراقبت از زندانیان و سالم سازی محیط زندانها ، دغدغه اصلی دست اندرکاران زندانهای استان بهبود وضعیت معیشتی و توانمند سازی خانواده زندانیان است .

هاشمی با تاکید بر اهمیت برنامه های فرهنگی و اجتماعی در زندانهای استان گفت : پیشگیری از وقوع مجدد جرم مهمترین هدف برنامه های فرهنگی و تربیتی در زندان ها است و تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است .

او به برگزاری ۳۱ دوره آموزشی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی در زندانهای استان اشاره کرد و گفت : در مجموع هزار و ۲۱۱ نفر در این دوره ها شرکت کرده اند .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*