اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری کردستان عنوان کرد: رشد ۲۶ درصدی آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمدکردستان در سال گذشته/ نیاز ۲۵ میلیارد تومانی برای آزادی زندانیان استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان، علی اکبر گروسی در آئین جشن گلریزان شهرستان سنندج که با حضور عموم مردم و مسوولان برگزار شد، اظهار کرد: هر سال در جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان رخداد مناسبی به نام جشن گلریزان اتفاق می‌افتد و کمک و مساعدت مردم برای دستگیری نیازمندان را شاهدیم.

وی با تقدیر از استقبال مردم از جشن گلریزان و حضور مسوولان در این مراسم افزود: مردم کردستان در همه عرصه‌ها کمک می‌کنند که برای همه ما ارزشمند است.

وی خاطر نشان کرد: برای کاهش جمعیت کیفری و کاهش جمعیت زندان‌ها تلاش‌های زیادی شده و برنامه‌های متعددی انجام شده و دستگاه قضا و قانونگذار اهتمام‌شان کاهش جمعیت کیفری است.

رئیس کل دادگستری کردستان یادآور شد: بخشی از محکومان هستند که مرتکب اعمالی شده‌اند که مجرم نیستند و به دلایلی مانند عدم پرداخت به موقع دیون، تصادف و مواردی از این قبیل ناگزیر به تحمل حبس شده‌اند.

گروسی گفت: دولت مکلف است که به این قبیل افراد کمک کنند و در این زمینه از طریق ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان به آنها کمک‌نمایند.

وی افزود: سال گذشته ۲۷۷ زندانی جرائم غیرعمد و محکومین مالی در نتیجه کمک‌های دولت و مردم با ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آزاد شدند.

وی اعلام کرد: آزادی زندانیان سال گذشته نسبت به سال ۹۵ حدود ۲۶ درصد رشد داشته است.

رئیس کل دادگستری کردستان بیان کرد: امسال نیز ۳۳۹ زندانی در زندان‌ها بسر میبرند که آزادی آنها نیازمند ۲۵ میلیارد تومان اعتبار است.

گروسی اضافه کرد: کسانیکه در ستاد دیه کار می‌کنند به صورت افتخاری و در راه خدا کار می‌کنند و تمام مبالغ کمک مردمی با نظارت دقیق و برنامه‌ریزی شده هزینه می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*